Anasayfa / Videolar / Hindistan’dan Dünya’ya; İnanılmaz Bir İnsanlık Dersi

Hindistan’dan Dünya’ya; İnanılmaz Bir İnsanlık Dersi

Narayanan Krishnan

Hindistan’da yılın aşçısı ödülünü kazanan Krishnan, yüklü bir maaştan vazgeçerek yoksulları doyurmaya başladı. Krishnan bugüne kadar tam 1.7 milyon tabak bedava yemek dağıttı

İhtiyaç sahiplerine yardım edebilmek için parlak kariyerindan vazgeçen Narayanan Krishnan, Hindistan’da 21 yaşındayken “Yılın Aşcısı” ödülünü kazandı. Ancak İsviçre’deki beş yıldızlı bir restorandan yüksek maaşlı bir iş teklifi alan Krishnan’ın hayatı, ülkesindeki son gününde sokakta açlıktan çamur yiyen bir adam görmesiyle değişti. Adama yiyecek götüren Krishnan, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “O kadar hızlı yedi ki inanamadım. O günden sonra yemeklerimi yalnızca yoksul insanlar için ücretsiz pişirmeye karar verdim. Ardından da İsviçre’yi arayıp onlar için çalışmaktan vazgeçtiğimi söyledim.”

TÜM PARASINI HARCADI

Böylece Madurai’daki evine dönen Krishnan, her sabah saat 06.00’da otomobiline yüklediği tencerelerle evsizlere ve açlara masraflarını kendi cebinden karşılayarak yemek dağıtmaya başladı. Hiç maddi birikimi kalmamasına rağmen nasıl mutlu olduğunu ise şu sözlerle anlatıyor: “Ülkemdeki insanlar açlıktan çamur yerken ben süslü püslü yemekleri fahiş fiyatlarla insanlara sunmayı içime sindiremezdim. Hayatınızda bir kez olsun aç bir insanı doyurun ve onun yüzündeki mutluluk ifadesini görün. İnanın bana, dünyada bundan daha güzel bir şey olamaz… ”

Dünyalılar

Rastgele Haber

Yeniden Üretim Araçlarını Ele Geçirmek

1. Bulaşıkları yıkamanın 2. Seks yapmanın 3. Küçük bir çocuğa uykudan önce masal okumanın 4. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir