Home / Gündem / 13. İstanbul Bienali Başlıyor

13. İstanbul Bienali Başlıyor

“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla Fulya Erdemci küratörlüğünde gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali sergileri, 14 Eylül-20 Ekim’de Antrepo No.3, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, ARTER, SALT Beyoğlu ve 5533’te yer alacak.

Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 13. İstanbul Bienali, “Anne, ben barbar mıyım?” başlığını, şair Lale Müldür’ün aynı adlı kitabından aldı.

Politik bir forum olarak kamusal alan fikrine odaklanacak bienalde sanat aracılığıyla “kamusallık” kavramını yeniden düşünme imkanı yaratmayı, yeni düşünce ve hayal gücü kanalları açmayı ve tartışma zemininin yaratılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen işler yer alacak.

Kentsel kamusal mekanlara müdahalede bulunan pek çok proje içermesi planlanan 13. İstanbul Bienali sergileri, alınan küratöryel karar doğrultusunda iç mekanlarda gerçekleştirilecek.

Bienal, 14 Eylül Cumartesi günü kapılarını açacak. Sergi mekanları, 16 Eylül Pazartesi hariç, pazartesi günlerinde kapalı olacak. Bienal sergi mekanları, 10.00-19.00 saatleri arasında ÜCRETSİZ gezilebilecek.

www.dunyalilar.org

Rastgele Haber

Jaguarın Gözleri – Banu Bülbül

“Son sanılan yerden doğan umut…” İstanbul’da geçen Jaguarın Gözleri’nde, bir intiharın peşine düşen üç kadın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir