Anasayfa / Güncel / Akp’li Tecavüzcüye Beraat Kararı

Akp’li Tecavüzcüye Beraat Kararı

 Cumhuriyet Savcısı zihinsel engelli 14 yaşındaki çocuğa tecavüz eden, suçüstü yakalanan Ovacık AKP İlçe eski Başkanı Rıza Çolak’ın tutuklanmasına gerek olmadığına hüküm etti.

 Üç sene önce Tunceli’nin Ovacık İlçesinde 14 yaşındaki engelli A. Kadlı adlı bir kıza otomobilinin içerisinde tecavüz etmeye çalışırken suçüstü yakalanan Rıza Çolak hakkında görülen mahkemede Cumhuriyet Savcısı, sanığın tutuklanmaya gerek olmadığını ve gerekli belgelerin toplanması için mahkemenin 02 Ekim 2013 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Bu gün yapılan duruşmaya, A.K.’nin avukatlarının yanı sıra kentte bulunan stk ve siyasi parti kadın kolları temsilcileri ide katıldı.

A.K.’nin avukatları yaptıkları savunmada, sanığın dışarıda elini kolunu sallayarak dolaşıyor olmasının, mağdur üzerinde büyük bir tehdit oluşturduğunu belirttirken,

Cumhuriyet Savcısı yapılan bu savunmaların ardından, sanık Rıza Çolak’ın tutuklanmasına gerek olmadığını belirtti. Savcı gerekli raporların toplanması için süre istedi.

Daha sonra kararını veren Mahkeme heyeti duruşmayı ‘gerekli belgelerin toplanması’ gerekçesi ile 02 Ekim 2013 tarihine saat 09.30’a erteledi.

LİNÇ EDİLİYORDU

Olay üç sene önce Tunceli’de gerçekleşmiş Rıza Çolak halk tarafından linç edilmek istenmişti. AKP Eski Ovacık İlçe Başkanı Rıza Çolak 14 yaşındaki engelli bir kıza otomobilinin içerisinde tecavüz etmeye çalışırken, kendisini gören vatandaşlar tarafından linç edilmek istenmişti.

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde eski AK Parti Ovacık İlçe Başkanı Rıza Çolak’ın 14 yaşındaki zihinsel engelli A.K.’ye otomobili içerisinde tecavüz ettiğini gören çevredeki vatandaşlar otomobilin yanına gelip Çolak, A.K.’yi araçtan indirerek kaçmaya çalıştığı sırada vatandaşlar otomobilin önüne geçmişti.

Vatandaşların araçın önünü kesmesi ile Çolak’ın canını kurtarmak için vatandaşlara silah çektiği ve bir kişiyi yaralamıştı.

TEDAŞ işçisi olduğu öğrenilen Çolak, vatandaşlar tarafından linç edileceği sırada son anda ilçe polis merkezine sığımıştı.

Görgü tanığı Akın Gedik, “Arkadaşlarla Ovacık’ta kayak yapılan alana giderken, TEDAŞ çalışanı Rıza Çolak ile A.K.’yi uygunsuz vaziyette arabada gördük. Olay müdahale etmek isterken Rıza Çolak arabayı üzerimize sürdü. Arabanın tekeri bir arkadaşımızın ayağının üzerinde geçti. Daha sonra Çolak kızla birlikte polise sığındı” demişti.

Kaynak: Turnasol

www.dunyalilar.org

Rastgele Haber

Flört şiddeti nedir?

Kadınlar için korkutucu bir deneyim! Korkmayın… Ama flört şiddetinin şiddete açılan kapılarından biri olduğunu da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir