Home / Güncel / AKP’nin Geleceğe Yönelik Altüst Olan Planları

AKP’nin Geleceğe Yönelik Altüst Olan Planları

Nagehan Alçı’nın Sabah Gazetesi’ne geçtiğinde yazılarını yayınlamama kararı alan Derya Sazak’a attığı bir mesaj geçen günlerde gündeme gelmişti. Alçı, yazının başbakan tarafından olumlu karşılanacağından emin olduğunu ifade eden bir SMS’i bir ikna gayret ile yazmış olsa da Sabah gazetesi yazıyı yayımlamadı. Peki Alçı o yazıda Erdoğan’ın hoşuna gideceğini düşünerek ne yazmıştı?


Alçı’nın ortalığa düşen ve Smilie ile biten, başbakan ve ailesine yakın olduğunu alenen belirten sms’inden sonra yazının içeriği de ortaya çıktı. Erdoğan’ın yakın gelecekte oğlu Bilal’i siyasete sokarak başbakan koltuğuna oturtma hayali olduğundan bahseden bu yazının iddiaları aileye yakın olduğunu gururla dile getirmekten çekinmeyen Alçı’nın sözleriydi.

Kafaları asıl karıştıran sadece bu yazı değil, bir kaç hafta önce Reha Muhtar’ın köşesinde dile getirdiği ve Sümeyye Erdoğan’ın gelecekte başbakan yapılmak üzere yetiştirilmekte olduğunu ifade eden yazısıydı. Alçı’nın iddiaları Muhtar’ın iddialarının ile ortalamasını almak gerekirse, Erdoğan en az iki evladını kendisinden sonra başbakanlık yapmak üzere hazırlamakla meşguldü. Fakat bu planlar büyük bir hezimete uğramış görünüyor.

Erdoğan ve ailesi içinden çıkılması zor bir yolsuzluk davasına hep birden karışmış vaziyetteler. Bu tip bir yolsuzluk iddiası sadece iddia ile kalmayıp sayısız yasal dinleme ve takip ile desteklenince ortada aklanması gereken bir başbakan ve ailesi portresi ile Türkiye yüzleşmek zorunda kaldı.

Gezi Direnişi’nden sonra Erdoğan’ın başkanlık projesi tamamen, Cumhurbaşkanlığı planları ise büyük ölçüde hayal olmuşken, yolsuzluk davasının baş aktörlerinden sayılabilecek denli ortalığa saçılmış aile fertlerinin geleceğe dair siyasi planları da suya düşmüş vaziyette.

Erdoğan ailesi bundan böyle siyasi atılımlardan ziyade tüm bu yaşananlardan paçayı nasıl sıyıracaklarını düşünmekle meşgul olacaklar gibi görünüyor.

Arzach Mills

Dünyalılar

Rastgele Haber

Flört şiddeti nedir?

Kadınlar için korkutucu bir deneyim! Korkmayın… Ama flört şiddetinin şiddete açılan kapılarından biri olduğunu da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir