Anasayfa / Güncel / AKP’nin Suriye’de İkiyüzlü Siyaseti

AKP’nin Suriye’de İkiyüzlü Siyaseti

AKP’nin Suriye’de İkiyüzlü Siyaseti

Suriye’de düne kadar kanka olan Esat birden bire azılı bir diktatör olarak ilan edildi, tüm yandaş ve midesiz medya yine düne kadar ‘Kardeşim Esat’ görüntülerini yayınlıyorken birden bire sahtekar Esat, korkunç Esat olarak yayınlanmaya ve AKP taraftarlarının(futbol takımı taraftarı gibi) beyni hazırlanmaya başlandı. O kadar ileri gidildi ki, güya 1-2 günde yoldan çıkan Esat’ı indirmek için Özgürlük Ordusu diye bir şey peydah oldu, bu özgürlük ordusu Türkiye tarafından finanse edildi, silah yardımı yapıldı, eğitildi ve Esat’ın üzerine salındı.

Söylenen hep neydi? Esat diktatördür, yıkılması gerekir…

E şimdi Türkiye’de büyük bir kesim (AKP bunu geriye kalan %50 olarak formüle etti) Tayyip diktatördür yıkılması gerekir diyor  ve üstelik bunun için silahlanan da yok, tamamen barışçıl ve zeka gerektiren yaratıcı eylemlerle  meydanlara çıkıp günahlar tek tek sıralanıyor, AKP ve başbakanın yaptığı yanlışlar ve artık gitmeleri gerektiği gerçek verilere dayanarak bas bas bağırılıyor.

Gezi eylemleriyle sembolleşen ve dünyanın tüm halkları tarafından sempatiyle karşılanıp destek gören bu gösterilerde kullanılan malzeme 2 TL’ye alınan gaz maskeleri, orantısız olarak kullanılan kimyasal gazlardan gözlerin yanmaması için süt karışımlı rahatlatıcı bir sıvı ve şanslı olanların kullandığı deniz gözlükleri.

Başka bir ülkeye demokrasi ihracına yeltenen ve bunu gerçekleştirmek için o ülkedeki mezhep ayrımını tetikleyerek ve kaşıyarak her  türlü aşırı unsuru silahlandırmaktan geri durmayan bu arkadaşlar, kendi ülkelerinde ve tüm provokasyonlar ve maruz kalınan şiddete rağmen tamamen barışçıl sürdürülen mücadeleyi neden devlet terörüyle bastırmaya çalışıyorlar?

Madem ki demokrasi bunlar için bu kadar önemli, kendi deyimleriyle geriye kalan bu %50’nin demokrasi taleplerini neden terörist ve dış mihraklar tarafından örgütlenmiş ya da çapulcu talepler olarak ilan ediyorlar?

Bu iç yobazlar, yıkmak istedikleri ülkenin hemen yanında yer alan ve üstelik Amerikan emperyalizmini yıllardır finanse eden Sünni Suudilerin diktatörlüğünü görmezden gelip tam da mezhep ayrımcılığı yaparak Şiilere neden saldırıyorlar? Bu ikiyüzlü siyasete aklı, vicdanı, gözü, gönlü olan hiç kimse razı olmaz, destek vermez.

Deniz KARTAL

Dünyalılar

Rastgele Haber

Flört şiddeti nedir?

Kadınlar için korkutucu bir deneyim! Korkmayın… Ama flört şiddetinin şiddete açılan kapılarından biri olduğunu da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir