Anasayfa / Eğitim / Bugünkü dersimiz: Fuhuş

Bugünkü dersimiz: Fuhuş

Milli Eğitim ile Yeşilay el ele verip ilkokul öğrencilerini fuhuşa karşı bilgilendirmek için bir protokol hazırlamışlar.

Bugünkü dersimiz FuhuşProtokol içerisinde sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelerin tüketimini azaltmak için de uygulamalar varmış ama beni korkutan kumar ve fuhuş gibi ‘toplumu kemiren’ kötü alışkanlıklara da, uyarıcı ve bilgilendirici bir misyon üstlenerek mücadele edecek olmaları.Yasaklara birkaç yasak daha ekleyip, çocukların karşı cinse olan meraklarını kirletme emelleri beni korkutan. Çocukların 7-12 yaş arası olmaları…

Milli Eğitim’e verilen bütçenin ne kadar kısıtlı olduğu, onların hala ‘ ağaç yaşken eğilir’ mantığından yola çıkarak eğitim verdiklerini açıklasa da, internetten de mi haberleri yok acaba diye merak ediyor insan.

Bu kurumda hiç mi pedagog yok, varsa onlara ne öğretiliyor diye sorası geliyor.

Bu ülkede çocukların algılama yaşı üzerinde hiç mi araştırma yapılmıyor. Ahlak bilimi ne zaman solladı..

Çocuklara cinsel eğitim vermek ahlaki değerlerimize ters geldiği için mi vücutlarını tanımak, cinsiyetlerini fark etmek, birisine günün birinde aşk gibi güzel duygular besleyebileceklerini anlatmak, kızların adet göreceklerini söylemek yerine direkt ‘seks tu kaka bir şeydir, aman kızlar siz siz olun oğlanlara yaklaşmayın, hepsi tecavüzcü bunların’ denecek çocuklara.

Uzak durun birbirinizden. İyi şeyler çıkmaz bu kombinasyondan mı diyecekler?

Bu dünyada insanın başına ne gelirse keyif verici maddeler yüzünden gelir, mi diyecekler? Kim verecek bu ahlak derslerini? Diyanet mezunları mı?

Fuhuş ne demek ya?

Bir ilkokul çocuğunun yanında nasıl çıkar bu kelime insanın ağzından.

Çocuk o yaşta seks diye bir şeyin ne olduğunu hayal bile edemez ki daha. Bir kere nasıl açıklayacaklar. Örnekleri ne olacak. Hangi kadınları örnek verecekler?

Kızlara, oğlanlar sizden faydalanmaya kalkar, faydalandıktan sonra da hevesini alır ve bırakırlar, siz de sokaklara düşersiniz mi diyecekler yoksa?

Ne anlatacaklar onlara?

Daha açmadan solduracaklar mı çocukları?

Hayır, o yaşta bir kız çocuğuna seks ve fuhuşu aynı çerçevede anlattığınızda ne kalır o kızın aklında.

İlerde, sevdiği oğlanın elini her tuttuğunda, ona her dokunduğunda, kendisini duygu seline her kaptırdığında irkilmez, kendisini her seferinde ucuz ve kötü hissetmez mi.

Andımız kalktı, bu mu geldi yerine?

Ahlak adına bütün keyif verici maddelerden uzak duracağına, aşüfte, hafifmeşrep, kötü alışkanlıklı olsun benim çocuğum.

Ben razıyım.

En kötü ahlak bile, ahlak tacirleri tarafından öğretilmiş bir ahlaktan daha iyidir. Ahlakın hası, çoğunluğun değil, insanın kendisine neyi yakıştırdığıdır.

Nafiye Golbasi

Dünyalılar

Rastgele Haber

“Kutsal Devlet” Üniversiteye Karşı

Bizde üniversite denilen kurumlar resmi ideolojiyi en çok içselleştirmiş kurumlardan biridir. Orada özgür düşünce ve radikal eleştiri en büyük düşman sayılır, lânetlenir ve cezalandırılır...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir