Anasayfa / Güncel / Denize Dökülecek Düşman

Denize Dökülecek Düşman

Başbakan Erdoğan’ın kimyası bozulmuş görünüyor. Gezi Parkı eylemlerinin bütün dengesini altüst ettiği anlaşılıyor. Ne dediğini bilmez halde.

düşman1

Erdoğan, Erzurum mitinginde konuşmasının neredeyse tamamını Gezi Parkı direnişine ve bütün ülkeye yayılan eylemlere ayırdı. Bütünüyle din temelli olan konuşması farklı yaşam tarzlarına saldıran, ayrıştırıcı, halkın bir kesimini diğer kesimlerine kin ve düşmanlığa kışkırtan bir içeriğe sahipti.

Kimse bu konuşmayı fikir özgürlüğü diye yutturmaya kalkmasın. Erdoğan’ın nefret suçu işlediği açıkça ortada.
Başbakan, Erzurum’da da Gezi direnişçilerinin camilere ayakkabılarıyla girip içki içtikleri yalanını tekrarladı. Yine türbanlı kadınların “başörtülerine el uzatıldığını” iddia etti. Daha vahimi, Gezi Parkı direnişçilerini ve bütün ülkeye yayılan hak eylemcilerini “işgal kuvvetleri” diye nitelendirdi.

Erdoğan, “Camilere ayakkabılarıyla girip içki içenleri bu millet denize döktü” dedi. K. Maraş’ta Sütçü İmam’ı örnek vererek, “başörtüsüne uzanan eli bu millet kırar” diye devam etti.

Bu sözler yalan üzerinden bir iç savaş, kanlı bir boğazlaşma kışkırtması değil de nedir? Bu halkın bir kısmını işgal kuvveti gibi göstermek, diğer kesimlerini onlara karşı savaşa kışkırtmak demek değil de nedir?
Halkın bir kesimini denize dökülecek “düşman” olarak gören bu zihniyet sahipleri, artık bu ülkeyi yönetemez. Daha önce de vurguladığımız gibi, Erdoğan bütün ülkenin başbakanı olarak değil, dinci bir militan grubun lideri gibi davranıyor.

Yurt Gazetesi

www.dunyalilar..org

Rastgele Haber

Flört şiddeti nedir?

Kadınlar için korkutucu bir deneyim! Korkmayın… Ama flört şiddetinin şiddete açılan kapılarından biri olduğunu da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir