Home / Gelecek / Facebook Kullanıcısı Azalıyor

Facebook Kullanıcısı Azalıyor

 

Pew Araştırma Merkezi’nin yaptığı bir çalışma 13-19 yaş aralığındaki Facebook kullanıcılarının sayısının önceki yıllara oranla azaldığını belirtirken, genç kullanıcıların Facebook’u giderek daha dikkatli kullandığını tespit etti.

13-19 yaş aralığındaki Facebook kullanıcıların yarısından çoğunun kişisel ayarlarında yaptığı değişikliklerle hesaplarını daha sınırlı bir hale getiridiğini belirten Pew çalışması, çoğu kullanıcının artık Facebook’u “parti yapabilecekleri bir yer”  yerine ” ailelerinin piknik yaptıkları bir alana” benzettiklerini açıkladı.

AİLELER KULLANIYOR
Genç Facebook kullanıcıları, site üzerinden fotoğraflarını paylaşarak diğer kullanıcılarla mesajlaşmaya devam etmelerine rağmen, yeni sosyal ağlara doğru yönelmiş durumdalar. Aile üyelerinin Facebook’ta hesap açmaları bu arayışta büyük bir rol oynarken, gençler Facebook’ta bulamadıklarını şu sitelerde arıyorlar:

MİKRO BLOG SİTELERİ : Tumblr ve Pheed
Diğer kullanıcılara hayatları hakkındaki her ayrıntıyı aktarmak istemeyen gençler, Tumblr ve Pheed gibi siteleri kullanarak, daha yaratıcı bir şekilde kendilerini ifade ediyorlar. Her iki internet sitesi de, özellikle cep telefonları uygulamaları aracılığıyla sıkça kullanılıyor.

TWITTER
Geçtiğimiz yıl, 13-19 yaş aralığındaki Twitter kullanıcılarının sayısı ikiye katlandı. Facebook’a oranla daha alenen kullanılan Twitter’da gençler,  kişisel bigilerini sadece istedikleri kişilerle paylaşıyorlar. Gençlerin yüzde 24′ü Facebook hesabını gizli tutmayı tercih ederken, büyük bir çoğunluğu Twitter’da güncelleme yapmanın Facebook’takinden daha kısa sürdüğünü düşünüyor.

INSTAGRAM YERİNE SNAPCHAT
13-19 yaş arası gençler, eğlenceli filtreler kullanarak fotoğraf paylaşmayı sağlayan Instagram uygulamasının ‘harika’ olduğunu düşünüyordu, ta ki anne ve babaları da Instagram hesabı açana kadar. Bu nedenle Instagram kullanmak istemeyen gençler, bakıldıktan sonra kendi kendini yok eden fotoğrafların gönderildiği Snapchat uygulamasına yoğun bir ilgi gösteriyorlar. Snapchat’in, çok fazla anlam yüklenmeyen, günlük fotoğrafların paylaşılması için ideal bir uygulama olduğununu düşünüyorlar.

Kaynak: Posta212

www.dunyalilar.org

Rastgele Haber

michio-kaku

Öğretmenler; Şimdi ve Daima

Prof. Dr. Michio Kaku dünyanın en zeki insanlarından biri olarak tanınıyor, tanıtılıyor. Çocuklara teknolojiyi öğretmek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir