Anasayfa / Güncel / İSRAİL Savaş Uçakları Filistin Çiftçi Örgütü Liderinin Evini Bombaladı!

İSRAİL Savaş Uçakları Filistin Çiftçi Örgütü Liderinin Evini Bombaladı!

İSRAİL Savaş Uçakları Filistin Çiftçi Örgütü Liderinin Evini Bombaladı!

bende-bomba-ne-gezer-abi_filistin

20 Temmuz Pazar günü öğleden sonra, evinin İsrail Hava Kuvvetleri tarafından bombalanması sonucu Saad Ziad annesi, üç kardeşi, eşi ve yeğeni olmak üzere altı akrabasını kaybetti. Olay sırasında evinde bulunmadığı için saldırıdan kurtulan Ziad, Filistin’de Via Campesina üyesi olan Tarım Emekçileri Komiteleri Sendikası’nda (UAWC) halen başkanlık yapmaktadır.

Bu olay, İsrail’in uluslar arası hukuku çiğneyerek Filistin halkına karşı Gazze’de yürüttüğü savaşı ve işlediği insanlık suçlarını kınayan Via Campesina çağrısının yayınlanmasından iki gün sonra meydana gelmiştir.

Uluslararası toplum olup bitenleri utanç verici bir sessizlik içerisinde izlerken, bu olay Filistin halkının karşı karşıya olduğu tehlikenin boyutlarını ve maruz kaldığı katliamı açıkça ortaya koymaktadır. Bu nedenle uluslar arası camiada İsrail’e yönelik yürütülen her türlü ekonomik, ticari ve kültürel boykotu desteklediğimizi belirtmek isteriz.

Vía Campesina olarak bu korkunç eylemin faillerinin yargılanmasını ve adaletin yerini bulmasını talep ediyoruz. Bu vesileyle, her gün Filistin’de insanlığa karşı işlenen suçların kurbanı olan tüm çocuk, kadın ve erkeklerin aileleriyle dayanışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Filistin’in bombalanması hemen şimdi DURDURULSUN!

Filistin işgaline HAYIR!

Mücadeleyi küreselleştirelim, umudu küreselleştirelim!

Kaynak: http://viacampesina.org/es/index.php/temas-principales-mainmenu-27/derechos-humanos-mainmenu-40/2211-violencia-en-palestina-la-via-campesina-condena-el-asesinato-de-familiares-del-lider-de-la-uawc

İspanyolcadan çeviren: Aslı Öcal

Via Campesina Nedir?

1992 yılında kurulan Via Campesina köylüleri, küçük ve orta büyüklükteki çiftçileri, tarım işçilerini , topraksızları ve köylü hareketlerini koordine eden uluslararası bağımsız bir harekettir. Via Campesina’yı 100 örgüt oluşturuyor.

Via Campesina aile çiftlıklerini temel alan sürdürülebilir aile tarımını savunur. Via Campesina “gıda egemenliği“. terimini şekillendirmiştir. Via Campensina’ya göre “Gıda egemenliği” insanların kendi arazilerinde yiyecek üretmesini ve üretim, dağıtım aşamalarında yeterli ve sağlıklı gıda hakkı olduğunu ( gıda güvencesi) savunmaktadır. Via Campesina’ya gore, gıda egemenliği ABD ve AB tarafından yaygınlaştırılan neoliberal ekonomik politikalar tarafından ortadan kaldırılmakta büyük gıda şirketlerinin denetimine geçmektedir.

Dünyalılar

 

Rastgele Haber

Flört şiddeti nedir?

Kadınlar için korkutucu bir deneyim! Korkmayın… Ama flört şiddetinin şiddete açılan kapılarından biri olduğunu da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir