Home / Ne Yapmalı? / Termosunu Kap Beşiktaş İskeleye Gel!

Termosunu Kap Beşiktaş İskeleye Gel!

Abbasağa Forumu: Beşiktaş İskelesi’nde Çayımızı İçin

BEŞİKTAŞ İSKELESİNE DOKUNMA!

Abbasağa Forumu Beşiktaş-Kadıköyvapur seferlerinin yapıldığı Barbaros Hayrettin Paşa iskelesinin satılmasına karşı ses çıkarmak için herkesi 20 Eylül Cuma günü saat 19.30’da iskelede çay içmeye davet ediyor.

Abbasağa Parkı Forumu’nun yaptığı çağrı şöyle:

Çaylarımızı demleyelim, iskelemize gidelim

Beşiktaş’ın ve tüm İstanbul’un ayrılmaz parçası, deniz ulaşımımızın önemli durağı olan Kadıköy İskelesi’ni bizlere kapatma planları yapılıyor. AKP’nin doğayı ve kentleri sermaye lehine talan etme politikalarının bir örneğini daha yaşıyoruz.
Başbakan Dolmabahçe’yi ofis olarak kullanmaya başladığı zaman, bir anda Akaretler durağı yok oldu. Ardından sahilimize bizlerin kullanamayacağı lüks bir otel diktiler. Tayyip Erdoğan, misafirlerini yanı başında ağırlasın diye belki de. Şimdi de iskelemize göz diktiler. Sahil yolu, durak ve iskele bölgesinde ilginç bir ‘dönüşüm’ yaşandı: “Tayyip Erdoğan’ın ofisi, oteli, iskelesi; Tayyip Erdoğan’ın ve polisinin bölgesi!”
Abbasağa Forumu olarak iskelenin akıbeti ile ilgili bilgi almak için resmi makamlara yaptığımız başvurunun yanıtı yaklaşmakta olan tehlikeyi işaret eder niteliktedir. O yüzden her şey için geç olmadan, iskelemizi anılarımızda hatırlamamak için, ulaşım hakkımıza sahip çıkmak için, bizden koparılan bir keyfimizi, iskelemizin yanında bulunan çay bahçesini de hatırlamak için,

İskele Bizim, Durak Bizim, Sahil Bizim! Gel bir çay içelim…

Şimdi de termoslarımızı elimize alıyoruz ve iskelemizin satışına izin vermemek; sahilimize, kültürümüze, vapur yolculuklarımıza, ulaşım hakkımıza sahip çıkmak için akşam çayımızı iskelemizin önünde içiyoruz.
Tüm dostları bu mücadeleye el vermeye, 20 Eylül Cuma günü saat 19.30′da Beşiktaş’taki Kadıköy İskelesi’ne, boğaza karşı beraberce bir bardak çay içmeye bekliyoruz.
Çaylar demli olsun!

Konu ile ilgili diger bir kaynak : http://dunyalilar.org/termosunu-kap-iskeleye-gel.html

Dünyalılar

Rastgele Haber

Boğaziçi Üniversitesi Açık Dersleri İnternette

Boğaziçi Üniversitesi’nin; bilimsel merak, özgür düşünce ve yaratıcı fikirlerin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla başlattığı “Açık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir