AKP Psikolojik Harekatı!

Başbakan “gelsinler görüşelim” demiş,

Biz çok büyük bir kitleyiz sayın başbakan, bizim gelmemizdense sizin bize gelmeniz daha uygun düşer zannımca. O zaman buyrun politik psikoloji ekibinizle birlikte Gezi Parkı’na.

Başbakanın ve ekibinin bu uyutma, oyalama, kendi kemik kitlesini oluşturarak seçimlere gitme çabasının en önemli göstergesi, genel seçimlere gayet uzun bir süre varken seçim çalışmalarını başlatmasıdır.

Kitlelerin susması ve evlerine çekilmeye başlaması ile birlikte iftiralarla insanları boğma operasyonunu sürdürürken , diğer yandan da “zeytin dalı uzatıyoruz, onlar gelmiyorlar “ söylemleriyle kitlesel hipnoz uygulamaya çalışan AKP iktidarı ve yandaşlarına karşı direnişten  tam da bu noktada vazgeçmek bunca emeğin, bunca acının, bunca direnişin boşa gitmesi anlamını taşıyacaktır.

“Camide toplu seks yaptılar”

“ Camiye ayakkabılarıyla girdiler.”

“Benim başörtülü bacımın başörtüsüne saldırdılar. “

“Bunlar zaten ayyaşlar kitlesi.”  cümleleri başbakanın bizzat kendi cümleleri değil midir?

Ucube dediği bizlerle polisi karşı karşıya getiren  İstanbul valisinin geri adım atıp sanki kendisinin haberi yokmuş, o bütün bunların olmasını istememiş gibi davranması ve bu içerikli mesajlar yayınlaması, Milli Eğitim Bakanının gençleri anlamaya çalışıyorum bu nedenle bakın önemli psikologların kitaplarını okuyorum diye medya da boy göstermesi ve diğer tüm eylemler bilinçli bir politik psikoloji süreci ile karşı karşıya olduğumuzu bize kanıtlıyor.

Üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim ismini verip ardından Alevilerin damarına basacak açıklamaların da yine AKP’li kaynaklardan yayılması ve bu konuda hiçbir bilgisi olmayanların bile bugün bunu tartışıyor olması, yine akıllı bir sürecin halkla santranç oynayan AKP iktidarı için öne sürdüğü hamle değil midir?

Tüm bunlara rağmen susmak ve kazandık demek akılcıl mıdır?

Bir başbakan düşünün ki halkını polisine kırdırdıktan sonra, dengesini kaybederek köprüden düşen polisini de o kırdırdığı kitlenin öldürdüğünü topluluklar ve medya önünde haykırarak kin ve nefret tohumlarını içimize serpmek için elinden geleni yapıyor.

Yine düşünün ki biz dindarlara, bu dinsizler saldırıyor diye halkını birbirine düşman ediyor.

Kürtleri, Türkleri, Alevileri, sunnileri, şanatçıları, alkolikleri, travestileri, lezbiyenleri yani kendine itaat etmeyen herkesi birbirine düşman edebilmek için çaba gösteriyor.

Pekâlâ, bu durumda eylemlerimiz ve bizim sesimiz susmalı mı yoksa daha da artarak sokaklarda mı olmalıyız?

Belki biraz daha canımız acıyacak, belki biraz daha yorulacağız, belki birkaç gün daha sevdiklerimizle kahkahalı muhabbetler edemeyeceğiz ancak geleceğimizi kurtaracağız.

Bugün durursak AKP iktidarının mazlumu oynamasına ve oylarını korumasına yönelik yürüttüğü bu psikolojik çabaların kazanmasına izin vermiş olacağız.

Karar sizin…

Ben meydanlarda olacağım.

Yazar: Saryadan Nameler

www.dunyalilar.org

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir