Bu Gezegen Sensin – The Planet Earth Is You

İnsanlar!

Ne kadar olağanüstü bir kelime.. Biz dünyadaki en akıllı tür olarak sayılıyoruz ama aslında biz en kötüleriz. Bu dünyada ne yapıyoruz? Bizi buraya kim getirdi? Bu gezegendeki misyonumuz ne? Belki de bunları asla anlamayacağız. Ama sanki buradaki tek görevimiz; dünyayı mahvetmekmiş gibi davranıyoruz.

Peki bu dünyanın belki de bize ait olmadığını hiç düşündünüz mü?

Buna rağmen onu korumak hala bizim elimizde. Onlar bizden çok önce buradaydılar. Biz onların misafirlerinden başka birşey değiliz. Onların yaşam alanlarını ele geçirdik!

Bizi hoşgördüler, defalarca bizi affettiler. Ama onların durumlarını hala görmemezlikten geliyoruz. Onları kaçırdık, öldürdük…

Buna rağmen bizi sahipleri olarak kabul ediyorlar. Biz, hırs ya da daha iyi bir yaşam için saldıran, yıkan, yok eden ve mahveden tek türüz. Dünya sizin! Bizim! Hepimizin! Ancak unutmayın ki bu onların da dünyası ve onlar hayatlarını veya bu dünyayı kurtarmak için hiçbirşey yapamıyorlar, bunu anlamalıydık. Gezegenimiz ölüyor biz vahşi bir şekilde mahvediyoruz. Ama sevgiye muhtaç gittikçe zayıf düşüyor. Ve bunlara rağmen bize cömert bir şekilde en iyi imkanları sunuyor.

10423963_911252288903000_1909792061151268313_n

Dünya bize ev sahipliği yapabilecek tek gezegen. Ona minnetar olmamız gerekmez mi? Bize düşünme, oluşturma, inşa etme ve yardım etme kapasitesi verilmişse neden hala susuyoruz? Neden görmemezlikten gelip öldürüp yok etmeye devam ediyoruz? Gözlerinizi açın! Siz de gezegeninizle beraber ölüyorsunuz! Kalbine dokun! Sana söylemeye çalıştığı şeyleri hisset. İhtiyaçlarını dinle. Bu dünyada bir arada yaşamamız gerektiğini anlamamız lazım. Kendini değiştirmekle başla. Çocuklarınızın da bildiğinden anladığından ve bunu hatırlayarak büyüyeceğinden emin olun. Unutan insanlara hatırlatın. İnsanların yok olduğu gün, bu dünyayı başka bir tür keşfedince bizim başarısız olduğumuzu ama yine de hatalarımızı düzelten bir tür olduğumuzu görsünler.
Bu gezegen artık aynı değil ve artık bekleyemeyiz.

Herkes ne yapmamız gerektiğini biliyor. Zamanımız daralıyor. Dünyanın geleceği sizin elinizde. Yardım edin! Yardım edelim! Çünkü bu gezegen sensin!

Dünyalılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir