Edep-sizsiniz Türkiye

“Affedersiniz, edepsiz görüntülere dokunma diyerek, edepsizce sokağa çıkıyorlar… Allah ıslah etsin.”

Başbakan yeni internet yasasına karşı çıkanlara teşhisi koydu. Edepsizler. Ses tonundan belli, haksızlık yapıyor olabileceğini zerre kadar düşünmüyor. Söylediklerinden emin. Ve tabii ki yine haklı.
İşsizlik rakamları çok yüksekmiş, fakirlikten kırılanlar varmış. Böyleyken bir Bakan çıkıp iş bağlama hediyesi diye aldığı 700 bin liralık saati takıyormuş. Taksın, bu mu bozacak ahlakımızı? Kapatırız bir blog, düzelir.
150 bin çocuk gelin varmış, her üç düğünden birinde gelinliği giyen çocukmuş. 50 bin çocuk seks kölesi olarak çalıştırılıyormuş. Ne olacak? Kapatırız Youtube’u, ahlak çıtamız yükselir.
Günde 3 kadın sokak ortasında, evinde, iş yerinde erkekler tarafından öldürülüyormuş. Önlem alan yokmuş, koruma isteyene git adamla iyi geçin de ölme deniyormuş. Geçiniz efendim. Kapatırız bir haber sitesi, edeplerimiz falan her yerinden bayram eder.
Devlet kanalının daimi bir konuğu “hamileler sokağa çıkmasın aklıma seks geliyor, günaha giriyom” demiş. Bunu dedikten sonra da devlet kanalındaki programına devam ediyormuş. Etsin. Kapatırız Twitter’ı, toplumun haya duyguları anında tavan.
Zeydi Aslan diye bir vekil varmış. Kadın gazetecileri karşısına alıp “ben sizin bacak aranızı çekiyor muyum” demiş. Desin, ne var yani? Kapatırız Facebook’u, herkes örfüne adetine sıkıca bağlanır.
Başbakan demokrasi nutku attığı meydanlardan çıkar çıkmaz gazeteleri arıyormuş. “Alo Fatih” diye lafa girip istediği haberi kaldırır istediğini yayınlatırmış. Ne yani bu mu sorun? Kapatırız bir sözlük sitesi, cümlemizin edebi kurtulur.
Toplumun ahlak promilini yükseltmek için kapatılması gereken siteler böyle saymakla bitmez. Bilmez miyiz sanıyorlar, yeni internet yasasına karşı çıkanların hepsi ülkemizi kıskanan Almanların kurduğu porno lobisinin gönüllü askerleri. Sıcak denizlere inmek isteyen Rusların seks düşkünü ajanları. Bu edepsizleri duymazdan gelin.

“Alofatihleştirebildiklerimizden misiniz yoksa  edepsizlerden mi” sorusuyla karşılaştığınızda vereceğiniz cevabı düşünün.

Alıntı: Hakan Demir

Vinyet : Melike Acar

Dünyalılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir