Farklıyım Artık

Hayat içerisinde şunu öğrendiğim için farklıyım artık…İnsanın bağlılık duymayacağı herhangi bir şey, esasen öğrenebileceği her şeyin temelini oluşturuyor.

frklıyım-artık

Bir bayrağı sevmezseniz, sevebileceğiniz alanı genişletmiş olursunuz. Onun size gösterebileceği dar alanın dışına çıkmışsınızdır. Sadece bir insana duyduğunuz sevgi içinde aynı şey geçerli. Çoğumuz “aşk”ın mutlak esiri olup, onun sevme sahasının en hücre yerine saçma bir biçimde kendimizi esir ediyoruz.

Öğretilmiş yanlış kanunlar, bizi bağımlı hale getiren kültürel yalanlar. Hepsinin kökeni ahlak ve soy kütüğü zırvaları. İnsandan bir bütün gerçekleşmiş ya da gerçekleşecek devletlere kadar. Hayat bunların içine bırakılmış tabletler gibi.

Riayet, sadakat ve kesin itaat olmazsa , hepimizin birer hasta olacağı belleklerimize kazınmış. Evet, böyle yapmazsak hasta olacağımız doğru. Fakat daha esaslı olan doğru, bizi içine iliştirdikleri o hayata başkaldırı ve onun dışına çıkmak. Toplumu reddetmek ve olabildiğince onun dışında varolmak. Acının, kederin, tüm dayanılmazlıkların başlayacağı yerde bu aşamadan sonra oluyor.

Kenan Büyüktaş

Dünyalılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir