Anasayfa / Gelecek / Geleceğe Çağrı

Geleceğe Çağrı

Atılan bombalar nereye gidiyor, sıkılan kurşunlar, fırlatılan füzeler, tank mermileri, havan topları, makineli tüfek mermileri, silah kurşunları, mayınlar, bunlar kimlere zarar veriyor?

 

Havalanan savaş uçakları kimlerin üzerine bomba yağdırıyor, savaş helikopterleri kimlerin yaşamlarını ve hayallerini yok ediyor?

Yalnızca insanlara mı? Doğaya, canlı ve cansız ne varsa hepsine zarar veriyoruz…

Silah için harcanan para yıllık yaklaşık 2 trilyon dolar. Bu parayı silaha harcamak zorunda mıyız? Barış için savaşmalı mıyız?

Bizce HAYIR?

Bu paralar, halkların refah seviyelerini yükseltmek, en insani ihtiyaçlara (su, gıda, barınma vs.)  dahi sahip olamayan insanların sorunlarını çözmek, doğal yaşama olumlu katkı sağlayacak bilim ve teknoloji projelerinin geliştirilmesi için kullanılsa, inanın her şey şimdikinden çok farklı olabilir.

Yaşam alanlarımız 3-5 silah tekeline ve büyük sermaye gruplarına bırakılamayacak kadar risk altında. Bütün Ülkelerin halkları bu bilince sahip olabilecek potansiyele getirilmeli. Bu uzun bir yol elbette, ama bundan daha büyük bir hayal ve ideal düşünemiyoruz.


www.dunyalilar.org sitesi bu amaçla kuruldu, geniş bir sivil toplum hareketine dönüşmek, yeryüzünde yaşayan tüm halkları internet üzerinden birleşmeye ve sorunların çözümü noktasında ortak hareket etmeye davet etmek, sorunları bir bütün olarak ele alıp gerekirse bedel ödemek. Tavsiyelerin ve saptamaların ötesine geçip bir şeyler yapmak.

Bu amaçla bir yandan yavaş ve emin adımlarla ilerlerken bir yandan da sonucu daha şimdiden değiştirebileceğimiz alanlara el atacağız. Bu anlamda sizleri taşın altına elinizi sokmaya, inisiyatif ve sorumluluk almaya, geleceğiniz için bugünden bedel ödemeye davet ediyoruz.

Dünyalılar ana fikrini ve düşünce yapısını ne kadar çok insana ulaştırırsak dünya bir o kadar daha yaşanabilir hale gelebilir.

Bizler hiçbir şey yapmazsak sonuç kendi kendine değişmeyecek, hiç kimse bize yeşil ve güvenli bir gelecek bırakmak için çırpınmayacak. Yönetimleri denetleme görevimizi yerine getirmezsek, geleceği öngören, fikirlere, insan ve diğer türlerin yaşam hakkına, doğal dengeye ve insanlık onuruna saygılı yöneticileri yetiştirip yetki veremezsek, ne yazık ki sadece içki masalarında dünyayı kurtarmanın ötesine geçemeyeceğiz.

Dünyalılar

Rastgele Haber

Gelecek Yüzyılı Tahmin Etmek – Michio Kaku

2100′ deki dünyayı tahmin etmek göz korkutucu bir iştir; çünkü bizler, keşif hızının her zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir