Bilim Teknoloji

Haarp; Emperyalistlerin tehlikeli oyuncağı…

Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) veya kısaca HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen bir çalışmadır ve Amerikan hükümeti bu çalışmanın, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere sürdürüldüğünü iddia etmektedir.

Alaska Haarp Anten Tarlası

Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır ve 1976 yılında Rusya’da devreye alınmak istenmiştir.

Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır.

Kara bilim olarak adlandırılan bu çalışmaların, hava koşullarını yapay olarak kontrol etmek, depremler üretebilmek, insan beynini elektromanyetik dalgalarla kontrol altına alabilmek, iletişim ve radar sistemlerini topyekun etkisiz hale getirebilmek gibi amaçlar için kullanılabildiği iddia edilmektedir.

Hiroşime ve Nagazaki’ye atılan atom bombaları genel adı Kara Bilim olan bu gizli çalışmaların ilk yıkıcı örneklerinden biridir.

1976 yılında meydana gelen ve 600.000’den fazla kişinin ölümüne neden olan Çin depremi, 1999 Gölcük depremi ve hatta Van depremi çeşitli kesimler tarafından Haarp projeleriyle ilişkilendirilmiştir. Çernobil Nükleer Santralinin patlaması,  Rusya’nın kurduğu Haarp sisteminin duyduğu enerji ihtiyacını yok etmek amacıyla Amerika tarafından organize edildiği iddia edilmektedir.

Aşağıdaki video biraz daha bilgilenmenizi sağlayacaktır ancak kendiniz de konuyu araştırabilirsiniz, internet üzerinde oldukça fazla bilgi bulunmaktadır.

Deniz KARTAL

Dünyalılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu