Hayata dair iç burkan detaylar

Üzerimde uzun zamandır biriktirdiğim bir negatif enerji var ve muhtemelen de kaynağı sizlersiniz. Enerjinin kaybolmadığını düşündüğümden, bunu birilerine aktarma ihtiyacı duydum. Yoğun mutsuzluk içeren bu derlemeye göz atmadan önce bir daha düşünün derim. İşte benden size hayata dair iç burkan detaylar:

guzelbirgelecekGüzel bir gelecek seni beklemiyor arkadaş. Muhtemelen o çocuk da temel eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını alamayacak. Millet jilet gibi şık elbiselerle güzel kadınları kucaklarken sen yavrun için 1 lira dileneceksin. Ya biz? Bizler bunu yarın hiç görmemiş gibi unutacağız düşünme sen bizi.

askolsun

Fakirleri sevmiyoruz burada hemfikir olalım. Facebook’ ta görünce beğendiğimiz ama arka sokağımızda hatta aynı yerde bulunmasını istemediğimiz insanlar çünkü. Hadi hadi inkar etmeyin garson haklı…

idealim

İnsanın bir hedefe odaklanması aslında çok güzel ama o hedefi bir pazarlamacı verdiyse durum vahim. Evet abla idealini sana yine biz satacağız. Seninle işimiz bittiğinde kısa bir süreliğine; fakir ama dünyanın en mutlu insanı hissedeceksin! ama önce bi taksitin bitsin, o zaman görüşürüz…

boleseyler

İşte orta direk bir vatandaş. Annemiz veya babamızın temsili olabilir. Bizler Avrupalarda tatil yaparken sevdiğimiz bu insanlar böyle şeyleri hep kaçırdı doğru düzgün şeylere hiç yetişemediler. Bazıları imkanı olsa bile gitmediler çünkü merak etmediler. Neden mi? Bu heveslerini, isteklerini bir şekilde öldürdük, hayatın güzel şeylerini yasak, haram kaka diye adlandırdık.

icburkulmasi

Çılgın bir hayalin peşine düştün benim yalnız dostum. Göt kadar bir hücre için bunca sene kendini paraladın ve sahip olduğun tek şey bir oda ve buruk bir hayal, belki karnını doyuracak bir iş. Müsaadenle aziz dostum… hiç bir zaman çok kalamadım.

ibneligine

Helal olsun! En azından vazgeçmiyorsun adamım! Varlığınla, negatif enerjinle var olma çabası içindesin. Varlığın hepimizi saniyenin onda biri kadar üzse de değersizsin bilesin 🙂

 

birazcikda

Madem öyle düşünüyorsun o tatsız tomatesleri seven ufaklığı ne diye dünyaya getirdin? Ama saygı duydum gerektiğinde vazgeçmesini bileceksin.

 

olmadi

Belki de çay az demlidir aziz dostum. Belki sorun başkadır.

demedin

Tanrı orayı terkedeli çok oldu be abim. Kusura bakma ama ölsen kimsenin haberi olmaz.

dusgormez

İşte enerji tüketen bir ebeveyn. Zaten o fakirlikte sana Allah’ tan gelmiştir. Bari çocuğu rahat bırak.

devamedecegim

Fakirliğin fendi burada zor durumda kalmış olsun be abim.

mutluluk

Mutluluğunuz yapaysa biri gelip tüm mutluluğunuzun içine edebilir. Neyse hadi gidin artık…

yalnizlik

En güzeli de adapte olmak yalnızlığa. İnsan nelere alışmıyor ki zaten.

zevkalmak

Her şeye rağmen hayattan zevk alın lan! Yağlı peynir hep sizi mutlu etsin.

Bonus:

zenginkiz

Bu benim favorim. Mesajı aldınız di mi? 🙂

Çok maddiyat içeren bir derleme oldu ama hayatımızın en büyük sorunlarından biri de bu maalesef. Eldekilerle yetinip mutlu olmayı öğrenmek ve aslında dünyayı bu hale; devlet, din ve sistemlerin değil insanların getirdiğini kabul edebilirsek belki bir gün daha iyi bir gelecek bizi bekler diye hayallerim var… yok değil.

Numan Hasbek

Dünyalılar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir