Hüseyin Çelik: Duyarlılığımız Toplumun Duyarlılığı

Hüseyin Çelik, “Kimseye karıştığımız yok ama” diyerek dekoltesinin kabul edilemez olduğunu söylediği sunucunun işten çıkarılmasının ardından “Bunu dile getirmek en tabii hakkım, ifade özgürlüğümdür” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “kimseye karıştığımız yok ama” diyerek dekoltesinin kabul edilemez olduğunu söylediği sunucunun işten çıkarılmasının ardından “Duyarlılığımız toplumun genel duyarlılığıdır. Bunu dile getirmek ifade özgürlüğümdür” dedi.

Çelik, Twitter hesabından şunları yazdı:

“Pazar günü katıldığım bir TV programında kamudaki kıyafet serbestliğinin aşırıya kaçabileceğine dair bana bir soru soruldu.

“Ben, cevabımda aynı endişenin üniversitelerdeki kıyafet serbestliği esnasında da dile getirildiğini ancak bunun yersiz olduğunu söyledim.

“Cevabımda, kapalı olmak çarşaflı veya peçeli olmak anlamına gelmediği gibi; başı açık olmak da aşırı dekolte giyinmek anlamına gelmez dedim.

“Mülakatta dekolte giyinmiş bir sunucuyu uçlara örnek olarak verdim. Bu konuşmamda bir TV, bir program veya bir kişi adı asla vermedim.

“Sonrasında isimlendirmeler, yakıştırmalar medya tarafından yapıldı. Bir kez daha söylüyorum. Duyarlılığımız toplumun genel duyarlılığıdır.

“Bir birey, bir TV izleyicisi veya bir politikacı olarak bir konuda görüşümü dile getirmek de benim en tabii hakkım ve ifade özgürlüğümdür.

“TV programındaki sözlerimden yola çıkarak ‘hayat tarzına müdahale ediliyor’ gibi bir istismar konusu çıkarmak kötü niyetli bir çabadır.”

CHP’li ve MHP’li vekiller Çelik’i sözlerine tepki gösterirken, Zaytung da yaşananları “Ünlü modacı Hüseyin Çelik, ‘Benim ahlakım benim çizgilerim… Sonbahar – Kış 2013’ Kabul Edilebilir Giysiler Kreasyonunu Görkemli Bir Defileyle Tanıttı” şeklinde haberleştirdi.

Ne olmuştu?

Beyaz TV’de bir programa katılan Çelik, “Dün bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet gitmiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” diye konuştu.

Medyada Çelik’in bahsettiği sunucunun ATV’de yarışma sunan Gözde Kansu olduğu iddia edildi. Yapımcı Caner Erdem, iddialara “Şu an netlik kazanan bir durum yok. Gözde Hanım’ın önümüzdeki hafta başka bir çekiminin çakışma durumu var. Öyle bir durumda yeni bir sunucuyla devam edebiliriz. diye cevap verdi.

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir ise yapımcıyla görüştüğünü ve işten atılma nedeninin Hüseyin Çelik’in sözleri değil, “performans kötülüğü” olduğunu söyledi.

Hürriyet’in haberine göre kanal ile yapım şirketi arasında yapılan görüşmelerden sonra Kansu’nun işine son verildi.

Bianet

Dünyalılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir