Köşe Yazarlarına Samimiyet Çağrısı

Yılmaz Özdil, Ahmet Hakan gibi halk tarafından takip edilen yazarlar var.
Direnişin ilk günlerinde çeşitli gerekçelerle susan bu ve benzer kalemler bu aralar bülbül gibi şakımaya başladılar.

Bunun iki nedeni olabilir, patronları öfkenin kendilerine döndüğünü, tüm belaların kaynağının medya olduğunun fark edildiğini ve hepsinden önemlisi para kaybettiklerini gördü.
Şimdi bu kalemşörlere artık biraz da gerçekleri yazın yoksa sizler de maaş alamayacak hale geleceksiniz diye talimat verdi ya da bu arkadaşlar daha fazla dayanamayıp işten atılma riskini de göze alarak yazıyorlar.

Açıkcası ben 1. seçenek üzerinde daha çok duruyorum. Çünkü eğer bu yazarlar samimiyse günahların kaynağı olan malum medyaya daha fazla para kazandırmazlar.

Eminim sadece Yılmaz Özdil okumak için Hürriyet’i takip eden ve böylece Aydın Doğan’a para akıtan insanlar vardır. Yani Yılmaz Özdil, hem sistemi eleştirip hem de sistemin en çirkin çarklarından birini ısrarla çeviriyor. Burada ciddi bir çelişki var.

İşte bu yüzden diyorum ki bir samimiyet testi yapalım.

Ey çok bilmiş ve çok para kazanan yazarlar, gelin şu sivri dilli çok okunan kalemlerinizi biraz da dunyalilar.org sitemizde bileyin. Gönüllü yazarlık yapın, takipçileriniz ticari olmayan bir platforma gelip reklamlar arasında boğulmadan vermek istediğiniz mesajlara odaklansınlar.

İçinde bulunduğunuz sermaye gruplarına daha fazla para kazandırmayın, bağımsız medyayı desteklediğinizi gösterin, dosta düşmana ders verin ve etkisi büyük olacağını düşündüğüm bu meşaleyi yakın. Mevcut medyayı yerle bir edecek devrim ateşini birlikte yakalım ve halkın bağımsız medyasını kuralım.

Deniz KARTAL

www.dunyalilar.org

Not: Bahsi geçen ve tanıdığınız başka yazarlar varsa lütfen bu çağrımı kendilerine ulaştırınız arkadaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir