Pedofili (Sübyancılık, Sapıklık)

Yemen’de 8 Yaşında Rawan isminde bir kız çocuğu 50 yaşlarında bir adama eş diye verilmiş, düğün gecesi vajinasında ve iç organlarındaki parçalanmadan dolayı ölmüştü. Rawan eylül ayında Türkiye’deki gazetelerde küçücük bir haber oldu.

Oysa dünya ayağa kalkmıştı.

Peki biz nasıl bakıyoruz aslında PEDOFİLİ (SÜBYANCILIK, SAPIKLIK) olan çocuk gelinlere? işte buyrun :

· Mart 2012’de İstanbul’da Zeytinburnu Semiha Şakır Kadın Doğum Hastanesi’ne bir başvuru yapılmıştı, hamile kadının yaşı 10…

· Ocak 2013’te Mudurnu’da 28 yaşındaki erkekle evlendirilen ve 8 aylık hamile olduğu ortaya çıkan kız 11…

· Mayıs 2013’te Tokatta 26 yaşındaki erkekle evlendirilen ve beş aylık hamile olduğu anlaşılan kız 12..

Ve birkaç gün önce Siirt’te 11.5 yaşında evlendirilen 12.5 yaşında ilk çocuğunu doğuran ve ikinci çocuğunu kaybedince intihar ettiği söylenen Kader 14…

Mardin’de 2002 yılında 13 yaşındayken 24 kişinin tecavüzüne uğrayan N. Ç’nin davası yaklaşık on yıl sürmüştü. Verilen cezalar 5 ile 9 yıl arasında değişiyordu gerekçe netti; 24 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç.‘nin bu tecavüzde (Ki o zaman tecavüz olmuyor) ‘rızası(!) var’dı. Mahkeme buna hükmederek sanıklara en alt sınırdan ceza verdi.

Şeriatçı yazar Hüseyin Üzmez 77 yaşındayken 14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüzden yargılanmış. Adli tıp kurumu: ‘Kızın psikolojisinin bozulmadığına hükmetmişti’. Sonra Hüseyin Üzmez’in zedelenen itibarına hayıflandı bu toplum.

Hamile kadınların sokakta dolaşmasından tutunda kaç çocuk doğuracağına ve kürtaj yaptırmasının yasaklanmasına kadar kadını küçültücü, iradesini yok sayıcı, namusta iki yüzlülüğü savunan düşünce ile, hukuk sistemi ile, ideoloji ile bu sorun çözülmez.

İktidar, medya, halk yani PEDOFİLİYİ MEŞRULAŞTIRAN hepimiz bu çocukların istismarlarından sorumluyuz.. 

HASSASİYET için BİR TEPKİ ÇIĞLIĞI için paylaşın, konuşun, itiraz edin, SESİNİZİ ÇIKARIN, SUSMAYIN.. lütfen…

Bilgen SAVAŞ

Dünyalılar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir