Arka Bahçemiz

Bence kadınları toptan yok edelim…

Son zamanlarda kadınlara yönelik baskıdaki artışın herkes farkında özellikle “DİN” adı altında yapılan haremlik, selamlıklar son günlerde lise talebelerini hedef almış durumda daha çok.

Bence kadınları toptan yok edelim...

Önce etekle derse alınmayan kız öğrenciler şimdi de kantinlerde uzaklaştırılma hatta kantine alınmama gibi bir durumla karşı karşıyalar. Peki nedir bu kadına karşı yapılan psikolojik baskının sebebi? Bizim bildiğimiz dinde herkesin özgür iradesi ile hareket etmesi, doğrusu veya yanlışı ile sevabı veya günahı ile kendi bilinci ile yaptıklarından sorumlu tutulması yazmıyor mu? Biz mi yanlış kitabı okuyup yanlış dini öğrendik acaba? Hayır anlayamadığım bu sözüm “Aşırı dinciyiz” diye geçinenlere dinde bile özgür iradeye yer verilmişken sen kim oluyorsun da insanlara zoraki kapanma yasağı veya etekle derse girme aman kantine inme gibi dayatmalar yapabiliyorsun.

Lise, bir gencin hayatındaki en önemli geçiş dönemlerinden biridir. Orada kurulur en yakın dostluklar, bir birey olmanın hayata ilk adımları atmanın zorlukları orada yaşanır. Kız olsun erkek olsun arkadaş arkadaştır. Sen kim oluyorsun da gençlerin elinden tüm bunları almaya çalışıyorsun. Çocuklarımızın aklını din adı altında yapılan samimiyetsiz ve çıkarcı fikirlerden ne kadar uzak tutabiliriz inanın bilmiyorum. Kadının el üstünde tutulması gerekirken gereksizce yapılan yasaklamalarla susturulmaya çalışılması da cabası. Öncelikle etek yasaklaması yerine doğu da okuyamayan kızlarımıza eğitim imkanı sağlayın, eşlerinden koruyamadığınız sokak ortasında öldürülen kadınları korumaya yönelik çalışmalar yapın, kürtaj yasağı yerine kadınlara daha iyi şartlarda iş imkanları sunun. Öyle siz doğurun biz bakacağız demekle olmuyor bu işler çok sayın devletimiz…

Ya da siz en iyisi tüm kadınları ortadan kaldırın. Zekası ve aklı ile baş edemediğiniz her insana yaptığınız gibi…

Meltem Beksaç

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu