Arka Bahçemiz

Dünyayı Yöneten Yahudiler

Her taşın altında, Yahudi, Hristiyan, Emperyalizm aramaktan biraz başımızı kaldırıp kendimize baksak yaşadığımız sorunların temellerini de görmeye başlayacağız…yahudi

“ Bütün dünyayı yönetiyorlar. 20 milyon açık bir o kadar da gizli Yahudi var, ama dünya avuçlarının içlerinde. Hristiyanları da köle yapmışlar 1 milyar’dan fazla Müslüman’ı bölüp parçalayıp istedileri gibi kontrol ediyorlar. Tapınak Şövalyeleri, Masonlar, İlluminatı Örgütü, Faiz Lobisi, Borsalar gibi enstrümanlarla bir ağ gibi bizi sardılar…”

Hemen hemen her kesimde dillendirilmiş son yıllarda AKP iktidarı ile doruklara çıkmış bu tezler üzerine birkaç şey söylemek istiyorum.

Bu tezlerin doğruluğunu ya da yanlışlığını tartışmak istemiyorum. Bunların hepsi %100 doğru da olabilir, ya da %100 uydurma komplo teorileride…

Bu hikayelerin içerisinde anlatılan ancak üzerinde durulmayan bir nokta var. Bu noktaya bu gücün iksiri diyebiliriz : “ Yahudiler içerisindeki müthiş ekonomik ve siyasi dayanışma “

Anlatılan bütün güç hikayelerinin temel direği işte bu dayanışma iksiridir…

Backpackers’ta kaldığım bir gün, İsrail’den yeni terhis olmuş bir asker gelmişti. İsrail’de erkekler 4 yıl gibi uzun bir süre askerlik yaptıkları için terhis olanlar genelde 1 yıl dünya turuna çıkıyorlardı.

İsrailli arkadaşım birgün sabah 4’te kalkmış, çıkmaya hazırlanıyordu.

“ Nereye gidiyorsun? bu vakitte .” diye seslendim.

“ Havalanına gidiyorum, birisini almam gerek.” dedi.

İsrail’den gelen birisiyle birlikte döndü. Ona da Backpackers’da kalacak yer ayarladı. Kendi dilinde ona yaşadığımız kent ve ülke hakkında bilgiler veriyordu. Davranışlarından iki arkadaştan öte yeni tanışan iki kişi gibi duruyorlardı.

“ Kim bu?” diye sordum.

“ İsrail’den geldi.” dedi.

“ Arkadaşın mı? “

“ Hayır, daha önce birbirimizi tanımadık hiç.”

“ Nasıl birbirinizi buldunuz?, Arkadaş vesilesiyle mi? “ dedim

Gülerek, “ Biz de bir gelenek vardır. Arkadaşa, ya da tanımaya gerek yok. Dünyanın neresine gidersek gidelim bize orada eşlik edecek, orayı öğretecek ve birkaç gün bizi kenti gezdirecek birisi bulunur. Birbirimize yardım ederiz. Arkadaşı İsrail’den gönderdiler. Burada şu an birtek ben olduğum için benden ilgilenmemi istediler. O buraları öğrenip, alışana kadar hep yanında olacağım.’dedi.

Ben de gülerek, “ Şanslıymış arkadaşın, sen ondan önce gelmişsin.” dedim.

Sonra düşündüm.

Bizim Türkler’İ yurtdışında iyi kötü tanıdım. Hemen hemen her ülkede Türkiye’den gelen topluluklar birbirlerinden nefret ederler. Çoğu birbiriyle konuşmaz. Hele ülkeye yeni gelen bir Türk’ten vebaliymiş gibi kaçarlar.

Aralarındaki dayanışma yok denecek kadar azdır. Mal mülk sahibi olma gibi haz yarısı had safhadadır. Birbirlerine bir hafta değil 1 saat bile katlanamazlar. Tersi örnekler varolsa da, çoğu yerde durum böyledir.

Yaşadığımız geniş Müslüman Coğrafyasında da durum farklı değildir.

Hani şu mezhep ve siyaset kavgaları yüzünden kafa kesenleri bir yana bırakalım. Gündelik hayatta yaşadığımız mahallelerde, apartmanlarda, arkadaş ve akraba çevrelemizde bile durum yukarıda anlattığım yurtdışındaki Türkler’in durumu gibi değil mi?

Kendimizi kandırmayalım. Siyasi ve mezhep kavgalarının ötesinde de gündelik ilişkilerimizde büyük kavga büyük bir bölünmüşlük mevcut.

Gece gündüz yıllardır anlattığımız “ Yahudiler dünyayı yönetiyor.” hikayelerine bayılıyoruz. Heyecanlı heyecanlı Tapınak Şövalyeleri’nden, Faiz Lobisi’ne kadar bir sürü örgüt “deşifre” ediyoruz.

Arada bu güce “ ekonomik ve sosyal dayanışma ile geldiler” diyoruz.

Ama asla biz niye böyle bir dayanışma gerçekleştiremiyoruz diye sorgulamıyoruz?

Gizlisi, saklısı ile 50 milyon hatta 100 milyon Yahudi nüfusu olduğunu ve bunların biz Müslümanlar’I köleleştirdiğini bir an kabul edelim.

50 milyon insan 1 milyar’dan fazla başka bir insan kitlesini yönetiyorsa bu biraz da, yönetilen 1 milyarın suçu değil mi?

50 milyon kişinin yarattığı dayanışma gücünü, 1 milyar insandan 100 milyonu yaratamıyor mu?

Bir yanda yurtdışında birbirini görünce kaçan Türkler, bir yanda sabah 4’te kalkıp ülkesinden gelen tanımadığı bir vatandaşını karşılamak için havaalanına giden ve arkadaşına kenti öğrenene kadar eşlik eden İsrailli…

Kararı siz verin bu ikisinden hangisi dünyayı yönetmeye daha yakın?

Her taşın altında, Yahudi, Hristiyan, Emperyalizm aramaktan biraz başımızı kaldırıp kendimize baksak yaşadığımız sorunların temellerini de görmeye başlayacağız…

Kaynak: suyunrengi.wordpress.com

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu