Arka Bahçemiz

Medya Boykotu, Göster Gücünü!!!

Sorunların tek başına doğa sorunu olmaktan öte çok daha derin kaynaklarını tespit ettik. Adalet ve eşitlik, kirlenmiş ve insanlara zaman kaybettiren, kafa karıştıran medya ve habercilik anlayışı, yalnızca kar amacına odaklanmış şirketler ve bu şirketlerin güdümünde hükümetler, ordular, polis, hukuk. Kaynakların adil paylaşılamaması, küreselleşme adı altında yürütülen sömürü politikaları, gündemin sürekli değiştirilip, halkların gelecek korkusuyla, açlık ve sefaletle, borçlandırmayla, futbolla uyutulması, dizginlenmesi ve kandırılması. Demokrasinin mutlu bir azınlığın çıkarına kullanılması, yetkinin halklar aleyhine devri… bizleri çok daha derinlemesine düşünmeye ve bir şeyler yapmaya zorladı.

Dost sohbetlerinde homurdanmanın ötesine geçip değişime kendimizden başlamak, bu değişim için model olmak ve cesaret vermek istedik. www.dunyalilar.org sitesi bu yüzden oluşturuldu, “medyayı değiştiremiyorsan medya ol” sloganıyla yola çıktık.

Özellikle son günlerdeki tavırlarını da dikkate alırsanız bu konuda artık gerçek anlamda harekete geçme zamanının geldiğini görebilirsiniz. Elimizdeki gücün farkında olur ve birlikte hareket edersek istemediğimiz hiç bir şeyi bize dayatamazlar.

Gelin medyayı protesto edelim ve bunu kısa bir süre için değil sonuna kadar devam ettirelim.

Para kaynakları kesilen, ilgi görmeyen, büyütülmeyen, onurlandırılmayan hallerini izleyelim. Televole, Acun, evlilik programlarıyla, manipüle edilmiş manşetleriyle, gündemi kendi çıkar sarmalları lehine yönlendirmeleriyle insanlara kaybettirdikleri zamanın, toplumda yarattıkları tahribatın bedelini ödetelim ve oyunlarını bozalım.

Doğan, Doğuş, Ciner medyalarını, Star Gazete, Sabah ATV grubunu, Zaman, TGRT ve aklınıza gelen diğer tüm yandaş veya satılmış medyaları protesto edelim. Bu yayınları almayalım, okumayalım, internet sitelerine girmeyelim, televizyonlarını izlemeyelim.

Tiraj kaybeden gazeteler hemen gazetecileri işten çıkaracaklardır, belki basın emekçileri de bu süreçte işlerini kaybedebilirler. Ama inanın buna değer. Kendi bağımsız medyalarımızı oluşturabilirsek işten çıkanlara naçizane kaynaklar da yaratabiliriz.

ZAMAN SİVİL İTAATSİZLİK ZAMANIDIR

Konuyla ilgili facebook etkinliğimize katılınız

https://www.facebook.com/events/579779048719649/

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu