Arka Bahçemiz

İyi ki Özgürlük Var(!)

11218751_10206144732913019_3575544395448968787_n

Bazen, insanları anlayamıyorum. İnsanlar, özgürlüklerini doyasıya yaşadıkları bir ülkede, iktidara, devlete ve güvenlik güçlerine hunharca saldırıyorlar.
Oysa; özgürlüğün, demokrasinin, insan haklarının ne olduğunu bile bilmiyorlar.

Örneğin;

-İnsanlar, düşünce özgürlüklerini en belirgin şekilde ifade ediyorlar. Devlet, sırf bu özgürlüğü vatandaşlarına sağlayabilmek için, arada sırada Twitter, Facebook gibi internet sitelerini bile kapattı.

-İnsanlar, düşünce özgürlüklerini en belirgin şekilde ifade ediyorlar. Devlet, sırf bu özgürlüğü vatandaşlarına sağlayabilmek için, gezi parkında eylem yapan göstericilere karşı, güvenlik güçleri ile önlemler aldı ve orantısız güç kullandı. Bir ”AVM” için kaç kişi öldürüldü.

-İnsanlar düşünce özgürlüklerini en belirgin şekilde ifade ediyorlar. Devlet, sırf bu özgürlüğü vatandaşlarına sağlayabilmek için, öyle önüne gelen istediği haberi yapmasın, halk doğru bilgilendirilsin diye yandaş medyayı oluşturdu.

-İnsanlar, düşünce özgürlüklerini en belirgin şekilde ifade ediyorlar. Devlet, sırf bu özgürlüğü vatandaşlarına sağlayabilmek için, Aksaray’ı yaptırdı. Mit ve diğer devletin bütün birimleri oraya taşındı ve insanların dinlenmesi, izlenmesi, sömürülmesi için bütün önlemler alındı.

-İnsanlar, düşünce özgürlüklerini en belirgin şekilde ifade ediyorlar. Devlet, sırf bu özgürlüğü vatandaşlarına sağlayabilmek için, Suriye dahil, bütün Orta Doğu’yu karıştırdı. Suriyeliler rahat etsin diye, Işid’e silah yardımı yaptı ve Işid’den kaçan Suriyelileri ülkemize kabul etti.

Yani saymakla bitiremeyiz, özgürlüğümüzün sınırı olmayan, sonsuz yanlarını.

Yoksa düşünce özgürlüğü der iken, toplumun düşünce özgürlüğünden mi bahsedildiğini anladınız ?

Eğer böyle düşünüyorsanız, siz de suçlusunuz. Bu düşüncenizden derhal vazgeçmezseniz, devletin düşünce özgürlüğünü kısıtlamış olursunuz.
Sakın….

(Devletin kafası ne yazık ki bu şekilde işlemektedir. Toplum özgürlükten yoksunlaşırken, devlet organlarında çalışan insanlar, özgür bir irade ile, bütün halk üzerinde etkili rol oynamaktadır. Gittikçe kanserleşen bir yapılanmadır bu.)

Uğur Tengiz

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu