Arka Bahçemiz

Karınca Kalbi

“Karınca basit bir cinayettir, her insan için.”

Sizi, kadehinizi kaldırmaya davet ediyorum. Kendinizi yırtıp atmanızı kutlamak için, ceplerini boşaltıp yalnızlığınıza sarıldığınız için ve elbette kör bir gecede ayağınızla vurduğunuz taşı yeterince uzağa fırlatabildiğiniz için.

Bedeninizin tüm varlığıyla şarj edilmeye ihtiyacı var, bu çağın modası bu olduğundandır belki de. Yine de, harcanmayı kendi iradenizle seçtiğiniz gerçeği düpedüz ortada. son nefesinizmiş gibi içselleştirdiğiniz hava, sıradan bir varoluş biçimi değildi ve takdire şayandı.

Borçlar ise önemsizdi, geçiciydi, kalıcı olan tek şey çaydı.

Bir müzikti kulaklarda esir, dudaklarda dolanan.
Ve bir renkti en çok gece özlenen.
Duvardı, ötesi gözükmeyen ve en çok da biz köleler vardık bu gezegende.

Kahkahası gözyaşlarından fazla olanın kazandığı bir oyundu ve kimse farkında değildi, biri gözyaşlarında boğulana dek.
“Kirayı neyle ödeyeceğiz?”
Kirayı boşverin de şu karıncalara borcumuzu nasıl ödeyeceğiz?

Sizi kadehinizi kaldırmaya davet ediyorum, lakin korkmayın, bir gökkuşağı düşünün korkmak yerine. Bir gökkuşağı düşünün ki en çok sizin olsun.
Tüm ıslaklığına rağmen en çok siz sevin onu. Her bir rengin başını okşayıp uyutun. Yapabiliyorsanız, bir gökkuşağı edinin, diş fırçası yerine.

Duymak istediğiniz sesin boğduğu karanlık nefret etmeli sizden. öyle yaşamalısınız ki bu her cinayetinize değmeli ve mezar taşı dominolarından biri olduğunuzda bile gülümsemeli yeryüzü size.

Güzel bir şarkı dinlemelisiniz.
Güzel birçok şarkı dinlemelisiniz.
Bütün güzel şarkıları aynı anda dinlemelisiniz.
Bu, borcunuzu ödemek adına kredi kartı kadar geçerli bir kaos olacaktır.

Sizi, kadehinizi kaldırmaya davet ediyorum. Hala hayatta olduğunuz için.

Sizi, kadehinizi kaldırmaya davet ediyorum. Kendinizi yırtıp atmanızı kutlamak için, ceplerini boşaltıp yalnızlığınıza sarıldığınız için ve elbette kör bir gecede ayağınızla vurduğunuz taşı yeterince uzağa fırlatabildiğiniz için; çünkü bu boşaltılmış sokaklar ve mükemmel yalnızlıklar herkes için var, bir karınca bile nasibini alıyor yok oluş projesinden.

Gökdelenlerinize mutluluklar dileyip kendinizi aşağı bırakın. Bay Para’nın sizi bir karınca gibi ezmesine izin vermekten daha özgür ruhlu bir hobi edinmiş olursunuz. Kısa sürer ve borcunuzu ödemiş olursunuz.

Cinayet basit bir karıncadır, bazı insanlar için.

Otoriteler tarafından karınca değerine indirgenmiş mühimmiyeti ile her cinayet, hiçbir şeydir bu gezegen için. Antiloplar avlanır, tavşanlar sakat kalır, koalalar aşk acısı çeker ve karıncalar ölür.
İnsanlar, karınca gibi ezilir.
Ve bu çok basittir.

Melisa Bozkurt (kulturlukedi.wordpress.com)

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu