Arka Bahçemiz

Modern İnsan

Ben modernim. Milenyum insanıyım. Dijitalim, dumansız alanım. Çeşitliyim. Çok kültürlüyüm. Yapısökümcü bir postmodernim. Politik, anatomik, ekolojik olarak hatalıyım.

modern insan

Uydudan izlendim, indirildim. Yüklendim, temin edildim. Personel azaltmanın avantajını bilirim. Terfinin dezavantajını bilirim. İleri teknoloji yoksulun tekiyim. En gelişmişim, son modelim. Hem doğudan hem batıdanım, çok işlevliyim. Bir nano saniyede bir gigabyte sunabilirim. Ben yeni bir akımım ama eski kafalıyım. İçimdeki çocuk dışa bağımlı. Yüksek akımlı, ısınmak isteyen, kalbi sıcak kendi serin müşteriyim.

Ses kumandalıyım ve ayrıştırılabilirim. Bir veri tabanında ara yüzüm. Veri tabanımsa siber uzayda. Yani interaktifim, hiperaktifim ve bazen de radyoaktifim. Geriye düştüm, çağın önündeyim. Çıkar sağlıyorum, paçayı yırtıyorum, sınırları zorluyorum. Hazırım, görevdeyim, söylediklerimin arkasında, uyuşturucunun uzağındayım. Ota, hıza ihtiyacım yok. İçki alemlerine hevesim yok. Anı yaşıyorum.

Diken üstündeyim, zirvedeyim, radardayım. Üst düzey, düşük profilli, orta menzilli balistik misyoneriyim. Şehre ayak uydurmuş akıllı bir bombayım. On numara fırsatçıyım. Kaliteli kravat takarım, kaliteli yalan söylerim. Kaliteli şekerleme yapar, caka satarım. Etki alanı geniş, iş cambazı, net düzenbazın tekiyim. Öfkeli bir işkoliğim. İşleyen bir öfkekoliğim.

Tedavim bitti, inkar aşamasındayım. Özel antrenörüm, alışverişimi yapan özel çalışanım, özel asistanım ve özel bir gündemim var. Beni susturamazsınız. Basitleştiremezsiniz. Çünkü ben yorulmak bilmem, erişime kapanmam. Beta blocker’da alfa erkeğiyim. İnançsızım, beklenenden fazlasıyım. Tasasızım ama modaya düşkünüm. Dürüstüm, taşralıyım, kiram düşük, götüm kalkık. Büyük boyum, uzun ömürlüyüm, yüksek çözünürlüklüyüm, hızlıyım, dondurulmuş gıdayım, kalıcı olmak için üretildim. İş üstündeyim, kayıtsızım. Düşünülmeden verilmiş tepkiyim, kafadan kontağım.

Zamansız travma sonrasıyım ve nefret dolu mesajlar atan gayri meşru bir çocuğum var. Ama hissediyorum, önem veriyorum, iyileşiyorum, paylaşıyorum. Yardımcıyım, bağlanırım, anaç bir bakıcıyım. Az üretirim ama çok kazanırım. Açık pozisyonda uzun vadeli tahvil alırım. Gelirimin kendi geliri var. Lüzumsuz e-postaları okurum, lüzumsuz yiyecekler tüketirim. Çürük tahviller alırım, boktan sporları takip ederim.

Cinsime özgüyüm, sermaye teşvikiyim, kullanıcı dostuyum ve laktoza duyarlıyım. Sert seks severim. Zor aşk severim. Mesaj yazarken küfrederim. Hard diskimin software’ı soft değil hardcore. Küçük bir alışveriş merkezinden mikrodalga fırın, dev bir mağazadan küçük bir araba aldım. Yavaş şeritte fast food yerim. Bedavayım, tek ısırımlığım. Giyilmeye hazırım, her bedenim var. Tam teçhizatlı, fabrika ruhsatlı, klinik onaylı, bilimsel formüllü bir tıp mucizesiyim.

Ön yıkandım, ön pişirildim, ön ısındım, ön gösterildim, ön onaylandım, ön paketlendim. Son kullanma tarihim ertelendi, dondurulup kurutuldum, iki kez paketlendim, havam alındı ve sınırsız geniş bant kapasitem var. Kabayım ama olay benim. Hazır ve nazırım. Kuruldum, paketlendim, işlemeye hazırım. Zorluyum, sertim, blöfe gelmem. Ağırdan alırım. Ayak uydururum. Çoğunluğa uyarım. Kafam rahat. İşler yolunda. Her şey işliyor, her şey tıkırında. Uyuklamam, o yüzden de kaybetmem. Gazı köklerim, yoldan çıkmam. Eğlenmeyi bilirim. Öğle arasında acele ederim. Sabrediyorum. Ona hiç şüphe yok. Söylediklerimde ısrarcıyım. Devam ediyorum, keyfime bakıyorum.

George Carlin 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu