Arka Bahçemiz

Olmamış Bir Tür, Homo Sapiens

1400 gr’lık bir sürü doğumsal anomalisi olan bebekleri yaşatabilmek için harcadığım koca bir ömrün artık sonlarına gelirken ve iyi olarak taburcu olan her çocukta, çok da boşa harcanmadı galiba ömrüm diye kendimi avuturken Bodrum Akyarlar’da kıyıya vurmuş çocuk cesedi ne zamandır kafamda dönüp duran acı gerçeğe biraz daha inandırdı beni… Sizinle de paylaşmak istedim..

Tarih sahnesine çıkalı en fazla 200.000 yıl oldu. Bu iki yüz bin yılda 5 milyar yıllık dünyayı cehenneme çevirdi.10_18_2013_human-evolution

Kendisinden başka hiçbirşeye tahamüllü yoktu önceleri. Doğayı, hayvanları.. herşeyi yok etti. Sonra dünyayı birlikte paylaştığı son insan türü ”Neanderthal Insanı” gördüğü yerde öldürerek, dişilerine tecavüz ederek ortadan kaldırdı.

Geliştikçe daha ”iyi” olması beklenirken, giderek vahşileşti. Kimseye acımadı. Son 20.000 yıldır da kendi nesline saldırıyor.

”İnsansı” familyasının yaşayan son örneği ”Homo Sapiens Sapiens” den söz ediyorum. Yani ”bildiğini bilen adam”..

Saldırganlığının hep bir bahanesi var. Millet, ulus, ırk, din, renk mutlaka bir şey buluyor ve sürekli savaşıyor..

Her savaşın görülmeyen ekonomik bir sebebi vardır diye öğretildi bize. Az çok anlaşılabilir bir şeydir karnını doyurabilmek için aynı besin alanlarını paylaşanlara düşmanlık duyması.

Sırpların, herkesin gözü önünde Boşnakları katletmelerinin böyle bir sebebi vardı diyelim. Peki bütün Avrupa ülkelerinden gelip, Sırp sniperların yanında Boşnak çocukları vuran binlerce Homo sapiensin nasıl bir paylaşım gerekçesi vardı?

Ya da Işid saflarında kafa kesmeye giden 10.000 Türkün gerekçesi ne?

Homo Sapiens sürekli yok etmek üzerine programlanmış gibi. Milletler birbiriyle savaşıyor, hızlarını alamıyorlar, kendi içlerindeki azınlıklara saldırıyorlar.

Kimsenin kimseye söyleyecek lafı yok. Bir kısır döngü gibi, Almanlar, Yahudileri yok ediyor, Yahudiler  kuvvetlenince Filistinlileri katlediyor, Filistin Hamasta örgütlenip İzzettin el Kassam Tugaylarıyla sivillere saldırıyor.

Dinler birbiriyle savaşıyor, tek tanrılı dinler önce, çok tanrılı dinlere savaş açtılar, sonra yüzyıllar boyunca birbirleriyle savaştılar. Yakınlarda savaşacak bir din bulamazlarsa mezhepler uydurup, öldürülmesi gereken yeni düşmanlar yarattılar.

Yaşayan son insansı hayvan nesli süratle kendi sonunu hazırlıyor. Homo Sapiens olmamış. Evrimin sonucuysa da olmamış. Tanrı yarattıysa da olmamış.

Genlerinin amino asit diziliminde bir hata var. Ancak  Homo Sapiensin çok küçük bir kısmı içindeki bir hayali hep canlı tutmaya çalıştı..

Imagine there’s no countries..

It isn’t hard to do..

Nothing to kill or die for..

And no religion too..

Imagine all the people living life in peace

Ama biz bunu söyleyeni de vurduk…

Prof. Dr. Erbuğ Keskin

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu