Arka Bahçemiz

RTE’den Kurtulmak Üzereyiz Ama Nasıl?

Sevgili arkadaşlarım, her birimizin kalplerimizi harekete geçiren, heyecanlandıran müthiş bir dönem yaşıyoruz, bu kez tarihi biz yazıyoruz, halk yazıyor.

Binbir sahtekarlıkla, zorbalıkla, kandırmayla, gelecek korkusuyla, savcı ve polis eliyle, sermayenin binbir üçkağıdıyla, sonuçlarına asla güvenilemeyecek bir seçim sistemiyle, ele geçirilen medya organlarıyla oyuna getirilen halk nihayet gücün kendisinde olduğunu farketti ve şimdi kendisine ait olanı geri istiyor.

RTE (Başbakan) her ne kadar bizi halk olarak görmüyorsa da sayımız en az 50 milyon civarında arkadaşlar, bu ülkenin doktorları, mühendisleri, gazetecileri, işçileri, makinistleri, tornacıları, konfeksiyoncuları, pilotları, hostesleri, öğrencileri, öğretmenleriyiz… Biz halkın daniskasıyız, vergi veren, askere giden(gitmek istemediğimiz halde), üreten, değer yaratan, umut olan, aydınlık geleceği kuracak olan halkız ve şükürler olsun ki bu halk belki de tarihinde ilk kez büyük sermayenin ve emperyalizmin ve bu iki gücün güdümünde ve üstelik din istismarı yapan bir cambazın yalanlarına, kaba sabalığına, diktatör bozuntusu triplerine artık daha fazla katlanmamaya karar verdi. Geldiğimiz noktada artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak arkadaşlar, çırpınsalar da ağızlarından salya sümük akarak icra ettikleri küstah iktidarlarının, halka rağmen ısrarla devam ettirdikleri icraatlarının, ülkenin geçmişine duydukları yoğun kin ve nefretin, intikamcı yaklaşımlarının, yarattıkları korku imparatorluğunun sonuna geldiler.

Bugün bile başbakan “reklam vermeyenler bedelini öderler, 2-3 gün içinde olaylar tamamen bitecektir, marjinal gruplar, CHP’nin yönlendirdiği aşırılar” gibi hala mesnetsiz ve halkı aşağılayan yok sayan açıklamalar yapıyor. Her daim yandaşları ve tanrıya tapınır gibi tapınan yalakaları da aynı üslupla tavırlarını sürdürüyorlar.

Öfkeleri bizim için en büyük kazanımdır, öfkeniz hiç bitmesin AKP ve yandaşları. öfkelenin ve sonunuzu hızlandırın.

Arkadaşlar, yıllarca büyük medya ve sermaye tarafından kandırıldık, artık hükümetin ya da RTE’nin tek başına gitmesi bizi tatmin etmemeli, sermaye ve medyanın ısrarla uyutmak istediği ve bunu açıkcası bugüne kadar başardığı toplum artık bunun hesabını sormalıdır. Bu ülkede Fatih Altaylı, Acun Ilıcalı, Şamil Tayyar, Ergun Babahan, Mustafa Karaalioğlu gibi çapsızlar işsiz kalmalı, insanlara zaman kaybettirmelerine izin vermemeliyiz. Onbinlerce dolar maaş ve yüzbinlerce dolar para kazanıyor bu isimler arkadaşlar.

Medya boykotumuz çoğalarak devam etmeli, asla gevşememeliyiz, bu medyaları iflasa zorlayacağız, yakın zamanda başka boykotlar da başlayacak. AVM, Sturbucks, Bankalar ve daha bir çok alanda süresiz boykotlar yapmalıyız.

Giderek daha çok para kaybeden patronlar(kapitalistler), Amerika’dan seslenen hoca efendi, Abdullah Gül, içeriden Bülent Arınç ve dışarıdan Abdullatif Şener’in yönlendireceği parti için huzursuzluk giderek artacaktır. RTE, muhtemelen daha da sertleşecek ve çatışma ortamına sürükleyecektir ülkeyi, bunu yaparsa işler daha da kontrolden çıkacak ve yine baskı görecek.

Görüldüğü üzere artık RTE köşeye sıkışmış durumda, geri adım atarsa kaybedeceğini ve bir kez kaybederse hep kaybedeceğini ama geri adım atmazsa da baskı görüp istifaya zorlanacağını biliyor.  Yalnızca kendisine oy verenleri halk olarak kabul edip tüm farklı fikirleri terörist, marjinal, çapulcu vs. gibi görmesi onun kendisi açısından ve ardışık olarak yaptığı en büyük hatalardı.

AKP ve onun uzak/yakın işbirlikçileri, rant kaynaklarını, Cumhuriyet’e ve Atatürk’e olan kinlerini kustukları iktidarlarını, emperyalist ve uluslararası sermaye taşeronlukları sonucu elde ettikleri kazanımları kaybetmemek adına RTE’yi eninde sonunda  kurban vereceklerdir.

Kararlı bir şekilde boykotlarımızı devam ettirir, provokasyona ve herhangi bir siyasi oluşumun hareketimizi sahiplenmesine izin vermeden akıllıca eylemler planlarsak bana inanın ki bu çok yakındır.

Patronun kim olduğunu herkesin göreceği zafer kaçınılmazdır…

04.06.2013 04:40

Deniz KARTAL

www.dunyalilar.org

Not: Medya boykotumuz için aşağıdaki linki ziyaret ediniz

https://www.facebook.com/events/579779048719649/

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu