Arka Bahçemiz

Uyan Amerika’lı Sabah Oldu!!!

Sorguladın mı hiç bindiğin 4500 cc araçların yaktığı yakıtı? Sahip olduğun yıllık ortalama $40.000’ın nereden geldiğini, çok yemek yiyorsun Amerika’lı. Irak’ta kendi çocukların ölmeden neden tepki göstermedin savaşa, neden hayır demedin?

Belki de farkında değilsindir tv izlemekten ve Amerikan futboluna zaman ayırmaktan. Fastfood yaşamın sana getirdiği karmaşadan, zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsundur. Bahçeli güzel bir evin, otoparkında kocaman bir araban, cebinde hamburger paran, teknoloji, güç, dünya liderliği…

Sözüm sana Amerikalı, uyan ve sorgula artık. Seçtiğin yöneticiler, dünyayı ne hale getirdiler farkında mısın? 3.000 Amerikan vatandaşına karşılık doğrudan ve dolaylı 10 Milyon Müslüman öldü Irak’ta ve Afganistan’da, hala ölmeye devam ediyorlar. Afrika’da, Yemen’de, Suriye’de, Tunus’da, Mısır’da neredeyse dünyanın tamamında yürütülen kirli savaşların arkasında kim var biliyor musun Amerikalı?

HAYIR, BEN BAŞKALARININ KANIYLA SULANMIS GELECEK İSTEMIYORUM! demedin Amerika’lı. 

Senin temsilcilerin gittikleri her yeri karıştırdılar, ülkelerde rengarenk devrimler yaptılar (Turuncu, Yeşil, Kahverengi, Mor …), darbeler tasarladılar, savaşlar çıkardılar, demokrasi götürüyoruz bahanesiyle, mallarınızı satmak ve sömürmek için yeni pazarlar yarattılar. Bunları yaparken hep seni bahane ettiler Amerikalı, senin bindiğin arabaya yakıt almak için petrole ihtiyaç var, kendi halkımın geleceği için bunları yapmak zorundayım dediler. Uyan artık… Sizinkiler dünyanın her tarafındalar, doymadılar. İnsanlar ölüyor, çocuklar, anneler… Daha fazlasını istiyorlar. Uyan Amerika’lı, İngiliz komşularını da uyandır, onlar da uyansınlar. Söyle yöneticilerine küreselleşmeyi küresel sömürme olarak algılamasınlar.

Trump

Uyan Amerika’lı çocuklar ölüyor, doğa yok oluyor, kapat televizyonunu sokağa çık, etrafına bir bak neler oluyor.

Yapabilirsin bunu, İngiliz komşularını da uyandır…

Deniz KARTAL
Haziran 2008
www.dunyalilar.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu