Arka Bahçemiz

Yeni devrimin adı: Devletlerin Çöküşü

Fransa, Almanya, Rusya, Türkiye, ABD, Çin, Arabistan, Katar, Ürdün, İngiltere, Belçika gibi ülkelerin teröre destek olduklarına, körükledilerine, yağmacı bir yaklaşımla halkların yaşama haklarını yok saydıklarına tanık olduk.
Yapılan bütün katliamlarda bu ülkelerin silahlarını görüyoruz. Arap baharı dedikleri yağma hareketinde milyonlarca insanın ölümüne doğrudan neden oldular.

Bu kan çetesi birlikte iş tutuyor, elde ettikleri ganimeti o anki stratejik ve fiili güçleri oranında paylaşıyorlar.

Ama şimdi yeni bir durum ortaya çıktı. İnternet medyasının varlığı bu çeteyi defalarca suç üstü yaptı. Resmi ve satın alınmış medyanın tüm karartma operasyonlarına, tetikçi kalemlerin tüm belden aşağı yönlendirmelerine rağmen büyük halk kitleleri gerçeğin çoğunu artık görüyor. Katilin kim olduğunu biliyor.

Terörizm kavramı tarihte ilk defa ve nihayet bu kadar yoğun olarak tartışılmaya başlandı. Gerçekte terörist kim sorusuna verilen cevaplar içinde devletlerin ismi doğrudan geçmeye başladı.

“Terör arıyorsan devletlere ve hükümetlere daha yakından bakmalısın, medya aldatır!” cümlesi, zihinlerde giderek daha cok yer tutuyor.

Yaşananlar, devletler arasında gammazlık sürecini tetikleyebilir. İstihbarat servisleri ellerindeki bilgileri karşılıklı ifşa edebilirler.

Türkiye’nin İşid’e destek verdiğinin ortaya çıkması bu gammazlık sürecinin ipuçlarını taşıyor. Şimdi muhtemelen Türkler de aynı suçlamaları diğer çete üyelerine yönlendirecek, “siz de şunları şunları yaptınız” diyecekler.

Bu hesaplaşma döngüsü bize yeni bir dönemi müjdeliyor aslında.

Dünyanın bütün halkları, bu çete devletler karşısında birleşecekler. Kontrolden çıkmış, terör üreten, halk aleyhinde ve küçük bir azınlık lehine örgütlenmiş bu sığ yapılara karşı halklar ortak bir mücadele geliştirecekler.

Yeni dönemin savaşı, iki ya da daha çok devletin birbirleriyle yaptıkları savaş olmayacak.

Devletlerle halkların savaşına tanık olacağız ve bu süreç kesin olarak devletin yenilmesiyle, sınırların anlamsızlaşmasıyla sonlanacak.

Yeryüzü insanlarının gerçek anlamda kardeşliğini deneyimleyeceğiz. Adına devlet denen bu küstah yapıyı dünyanın her yerinde bozguna uğratıp paçavraya çevireceğiz.

Deniz Kartal
30.11.2015
www.dunyalilar.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu