Güncel

“Acun Ilıcalı”, Atom bombasından daha tehlikeli!..

Lütfen yazının başlığına bakıp, başarılı insanları eleştirerek, prim yapmaya çalışan bir kimse olduğumu düşünmeyiniz. İsmi geçen şahıs, çeşitli kayırma ve düzenbazlıklarla zengin edilmiş, servet sahibi birçok varlıklı “aile” üyesine göre kazandığı başarı ve serveti hak eden bir kimsedir. Ülkenin yetiştirdiği en başarılı televizyonculardandır. Başarı ülkemizde para kazanmayla orantılı kabul edildiği için servet kelimesin kullanma ihtiyacı hissettim. Lütfen kabalığımı affediniz.. Lakin Acun Ilıcalı ‘nın bu başarısı, bulunduğumuz ülke halkı için çok tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Neden mi?survivor-all-star

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günlerden bu yana en tehlikeli günlerini yaşıyor. Orta Doğu coğrafyasındaki yakın ve uzak komşularımız iç savaş batağına saplanmış durumda. Son birkaç yıl içinde milyonlarca insan topraklarımıza göç etmek zorunda kaldı. Tarihi süreçleri az buçuk analiz edebilen bir kimse çok iyi bilir ki, devletler büyük göç dalgalarının ardından zayıflar ve zamanla yıkılma tehlikesi geçirirler. Ülkedeki bir avuç aklı başında insanla bu önemli konuları tartışma ihtiyacı duyarken, dostlarım bir anda beni uyarıyor.

Ekrana bak! Bozok halkayı atamadı… ÜNLÜLER 1, ÜNSÜZLER 0.

Ülkenin kuzeyinde Rusya ve AB arasındaki gerginlik Ukranya üzerinden devam ediyor. ABD, Rusya ‘yı köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Ruble, dolar karşısında hızla değer kaybetmeye devam ediyor. Rusya, Kırım ve Ukranya üzerindeki haklarından vazgeçmemek uğruna tüm dünyayı tehdit ediyor. Bunların hepsi sadece bir kaç kilometre kuzeyimizde gerçekleşiyor ve ben dostlarımın ısrarlı ikazıyla tekrar ekrana bakıyorum. Begüm takıldı ve düştü…

ÜNLÜLER 2, ÜNSÜZLER 0.

Yaklaşık bir ay önce Yemen ‘de, Şia ‘nın Sünni inanca pek uzak olmayan bir akımı olarak kabul edilen Hursiler, başkent Aden ‘i ele geçiriyor. Suud ‘ların önderliğinde oluşturulan Arap Birliği havadan ve karadan Aden ‘e bombalar yağdırıyor. Türkiye operasyonu savunuyor. İran, Türkiye ‘ye “akıllı ol!” uyarıları yapıyor. Tansiyon iyice yükseliyor ki, ben dostlarımın ikazıyla bir kez daha ekrana bakıyorum. Neyse ki Doğukan basamağı doğru çiviye geçirebildi..

ÜNLÜLER 3, ÜNSÜZLER 0.

Ne oluyorsa koskoca ülkenin bir anda elektriği kesiliyor. Elektrikler kesikken birileri ülkenin en önemli davalarına bakan “Savcı” ‘sını rehin alıyor. Yayın yasağı konuluyor. Biz de mecburen “Survivor” ‘ı açıyoruz. Bir de bakıyoruz ki… Maalesef Sahra düşüp, kafasını yarmış..

ÜNLÜLER 4, ÜNSÜZLER 0

Sonra “Savcı” öldürülüyor. Ülke Batman ‘ın kötülerden yıllarca koruduğu “Gotham” Şehrine dönüyor. Tam sesimi çıkartıp bişeyler söylemek istiyorum ki dostlarım beni uyarıyor:

-Dur bir dakika susssss! Turabi, Nouma ‘nın kafasına vurdu. “Vay anasını arkadaş” diyorum ve ekrana bakıyorum…

ÜNLÜLER 5, ÜNSÜZLER 0.

Dolar aldı başını gidiyor. Ekonomi adeta “bizi Haziran ‘a kadar at, yeter koçuma” dönmüş. Ama kimin umrunda krediler çoktan çekildi. Evler, arabalar alındı veya yenilendi. Ne olacak canım her ay azar azar öderiz. Haydi ekrana bak! Seda elendi bile..

ÜNLÜLER 6, ÜNSÜZLER 0.

Dünya nüfüsu yedi miyarın üzerine çıkmış. Doğal kaynaklarımızı ve yaşam alanlarımızı süratle kaybediyoruz.. Ulaştığımız teknolojiyle dünyanın eko-sistemini yenileyerek, yaşanabilirliğini sürdürebilmesi için 3 milyar nüfus olması gerektiği öngörülüyor. Anlayacağınız her geçen vakit, iki katından daha fazla hayatı tüketiyoruz. Bunu gören gelişmiş beyinlerin önemli bir kısmı kurtuluşu toplu ölümlerde arıyor. Savaş çıkartıp, nüfusu azaltmak ise en kolay yol. Dünya diken üstünde. Üstelik İkinci Dünya Savaşı ‘na girmediğimiz için tarafsız kalma hakkımızda kalmadı. Savaşın gürültüsü uzaklardan kulağımda çınlamaya başladı bile… Peki bizim güzel ve neşe dolu insanlarımız ne yapıyor?

Şşşşttttt Mert! Keser misin sesini artık. Ekrana bak!

ÜNLÜLER 7, ÜNSÜZLER 0.

Ben bu yarışmanın sonunu tahmin edebiliyorum. Ünlüler kazanıp adayı terkedecekler. Özel uçaklarına atlayıp milyonlarca dolarlarıyla hayatlarını kurtaracaklar. Şimdi asıl ben sana soruyorum. Peki sen ne yapacaksın ÜNSÜZ?

Mert Öz – www.balkankulubu.com

Dünyalılar Editör Notu: Yukarıdaki yazının yazarına ilaveten ben ortada başarı falan da görmüyorum. İzleyicinin zaaflarını kullanıp ve başkalarının yaptığı içeriklerin aynısını Türkiye’ye getirip kapitalizmin ve onun gelmiş geçmiş en kişiliksiz, en çirkin uzantısı akepenin ekmeğine bilerek ve isteyerek yağ sürmek asla başarı olarak kabul edilemez. acun ve rıdvan dilmen özelinde medyanın tüm maymunları, diziler, haberi kasıtlı olarak çarpıtan bültenleri, sistemin beslemesi çapsız yorumcular yani medyanın tamamı dünyanın ve Türkiye’nin karanlık bugününden ve geleceğinden birinci derecede sorumludur ve itibarsızlaştırılmaları hayati önemdedir.

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu