Güncel

Dünyaya Getirilmeyecek Çocuklar

DÜNYAYA GETİRİLMEYECEK ÇOCUK

“Çocuk katilleri idam edilmeli” diyen “emri ben verdimci” zihniyet, emri altındaki cellatlarına da uygulayacak mı idamı merak ediyorum. berkin elvan_çocuklar En az 3 çocuk tavsiye buyuranlarla çocuklara çığlık atmamızı tavsiye edenlerin birleştiği bu ortak kümede biz çocuk doğurma potansiyelleri olanlar gözümüzü karartıp nasıl üç can birden feda etrmeyi göze alabileceğiz bu hayata? Ölü çocukların terörist ilan edilebildiği ve yüreği binden fazla parçaya bölünmüş annelerinin yuhalandığı toplumun içinde yarın bir gün hem terörist ilan edilen hem ölü bir çocuğa sahip olmamak için, nasıl yetiştirmek gerektiğine dair çözümler arasında debelenecek miyiz?

Hayat getireceğimiz çocuklar akıllarını ve vicdanlarını çalıştırıp karşı çıkarlarsa bir şeylere 16 kilo ile veda edebilirler hayata.

Korkudan topaç gibi fırıl fırıl dönen televizyon adamlarının, oyuncuların, gazetecilerin yaşadığı bu koşullar içerisinde ben bile kendime yer ve ses bulamazken üç çocuğumun çığlıkları nasıl sığacak yeryüzüne? Ağaçları savunduğu için hayatlarını, gözlerini kaybedenlerin; yas acılarının üzerine biber gazı, TOMA suyu, cop yağdırılanların ülkesinde nasıl olacak bu işler?

Alo Fatih’te takılı kalan medya mı duyuracak çocukların sesini, birbirini kutupların ardında ötekileştirmeye itilen toplumun bireyleri mi?

Üç çocuk yapsam, biri gaz kapsülüyle veda eder hayata Berkin Elvan gibi… Geriye gülen gözlerinin anısıyla yok olmalardan yok olmak kalır geriye. Bir diğer çocuğum bıçaklandıktan sonra yakılır. Ölürken yaşadığı acıları düşüne düşüne hafızamı kaybeder, deliliğin bilinmeyen kollarına atarım kendimi. Geriye kalan son çocuğum tecavüze uğrayabilir ve ben nefretle keder arasında gidip gelirken Newton Beşiği’ne dönüşen ruhumun yeryüzünün simasından silinmesini isterim bir an önce. çocuk Cellatlar diyarı bir dünyada ölüme emanet edilecek çocuklar doğurmak kolay değil. Açlıktan kemikleri derilerine yapışan çocukların yaşadıkları bu diyarda bir sperm bir yumurtayla can verme yükümlülüğünü almak zor. İntihar bombacılarının çocuk hayatları üzerine yağdırdıkları bombalar, sarin gazları, çocuk pornoları varken masallarla büyüteceğimiz çocuklarımızı politikacıların işgal ettiği bu dünyadan korumak en güzeli.

Merhamet tozu serpilmeli önce dünyaya. Yetişkinler hırslarını, dillerini, ellerini, silahlarını, politikalarını, sapkınlıklarını sildikten sonra dünyadan gelmeli teker teker çocuklar hayata.

Kardelen Uysal (kardelensis.uysal@gmail.com)

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu