Kültür-Sanat

Big Boss – Erdoğan’ı daha yakından tanıyın!

“NeoTürkiye’de gerçek kor bir ateş gibidir.
Gerçeğe dokunmaya hazır mısınız?
Her sayfa çevrildiğinde karşınıza bir başka Tayyip Erdoğan çıkacak.”

Mustafa Hoş, Erdoğan’ın Mehmet Ali Ağca’dan Muhsin Yazıcıoğlu’na, Musa Serdar Çelebi’den Hasan Yeşildağ’a uzanan ilişkilerini belgeleriyle anlatıyor…

image

Gazeteci Mustafa Hoş’un yeni kitabı Big Boss’ta bilinmeyen Tayyip Erdoğan anlatılıyor. Kitapta Erdoğan’ın gizli ve esrarengiz yaşamı belgeleriyle ortaya konurken Yeşil Kuşak Ülkücüleri bölümünde kriminolojik bir suç tarihine de ışık tutuluyor. 1979 yılında Cuma namazı sonrasında öldürülen Metin Yüksel cinayetini işleyen Yeşil Kuşak Ülkücüleri’nin daha sonraki yıllarda Tayyip Erdoğan’la yollarının nasıl kesiştiği de anlatılıyor. Pınarhisar Cezaevi’nde Tayyip Erdoğan’ın korumalığını yapan Hasan Yeşildağ, Yeşil Kuşak Ülkücüleri ile bağlantısının da kilit ismi. Hasan Yeşildağ’ın Abdi İpekçi suikastı ile başlayan suç tarihinin tüm detayları da Big Boss’ta ayrıntılarıyla yer alıyor.

Kitapta 2006 yılında Mehmet Ali Ağca’nın hukuksuz bir biçimde serbest bırakılması ve sonra tekrar gözaltında alındığında kardeşi Adnan Ağca “Başbakanın gizli kasası Hasan Yeşildağ, her gün gizli gizli görüşme yapıyorlar, Mehmet Ali Ağca’nın suç ortağı Hasan Yeşildağ “ sözleri de bulunuyor. Yeşil Kuşak Ülkücüleri arasında tartışmalı bir helikopter kazasında ölen Muhsin Yazıcıoğlu, Abdi İpekçi suikastı sanığı Musa Serdar Çelebi, Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul’u öldüren Muhsin Kehya, Erdoğan hapisteyken PınarHisar Cezaevi’ni ziyaret eden Sedat Peker, MHP Genel Başkanlığı’na aday olan ve sonra AKP Milletvekiki adayı olan Ramiz Ongun adı geçiyor. Kitapta Erdoğan’ın en yakın adamlarından Hasan Yeşildağ’ın Abdullah Çatlı, Tevfik Ağansoy ile illişkileri de anlatılıyor.

image

Erdoğan’ın ülkücülerle olan ilişkisi için en çarpıcı bölümde Adnan Şenses’in açıklamaları var. Sayfa 33’teki bölüm şöyle ;
“İkimiz de Kasımpaşalıyız. Çocukluğunu bilmem ama top oynadığı yıllardan beri tanırım. Benim onu sevmemin nedeni İstanbul’a iyi bir belediye başkanı olmasıdır. Başkanlık döneminde İstanbul için çok şey yaptı ve her şeyden önemlisi bunları tarafsız bir kimlikle yaptı. Ben onu tanıdığım zaman Milliyetçi Hareket Partisi’nde gençlik kolları başkanıydı. Tabii. Bilmiyorsunuz. Belediye başkanlığı döneminden evvel orada gençlik kolları başkanıydı, sonra Refah’a geçti. 1985 yılından önce MHP gençlik kolları başkanlığı yaptı.”

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu