İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Sanat Üretim Topluluğu’nun “resimlerin fotoğrafla yeniden yorumlanması” formatıyla hazırladığı sergiden akılda kalanlar…
Sergi 2015’in Haziran ayında “Ceci n’est pas une exposition*” adıyla enstitünün Mimarlık Fakültesinde açılmıştı. Resimlerin fotoğrafla yeniden yorumlanması atölyesi ile katılımcılara “sanat üretimi” fırsatı verildi. Mimarlık Fakültesi ile özdeşleştirilen fotoğraflar (T cetveli, megaron, paftalar vs.) sergiye farklı bir hava kattı. Atölye çalışmaları sanat; suni, yapay, artificial doğanın yeniden üretimi şeklinde yürütüldü. Sanat Üretim Topluluğu(SÜT)’nun yürütücülüğünde Cemil Al ile birlikte oluşturulan sergi, sanat severleri tabloların gizemli dünyasıyla buluşturdu.
The Tortoise Trainer – by Osman Hamdi Bey / Mehmet Ali KipelThe Last Supper – by Leonardo da Vinci / Funda Güller, Kübra Arı, Hatice Ersoy, Beste Çırak, İpek Sözügüzel, Beyza Erdöl, Murat Akay, Sadiye Akkılıç, Bersu Tekin, Sena Kırmız, Gizem Elbiz, Ömer Coşkun, İdil Ece Şener, Mansur TurasanScream – by Edvard Munch / İrem Fulya DemetoğluNarcissus – by Caravaggio / Gönenç KurpınarMusic – by Matisse / Evren Ülkeryıldız, Eda ÜlkeryıldızMona Lisa – by Leonardo da Vinci / Evren ÜlkeryıldızPortrait of a Man – by Jan van Eyck / Faruk TürkmenLady With an Ermine – by Leonardo da Vinci / Müge YükselKiss – by Gustav Klimt / Orkun Kalonya, Dalya HazarJudith and Holofernes – by Caravaggio / Fırat Bakır, Bersu Tekin, Debric OgwalGirl With Pearl Earring – by Johannes Vermeer / Sanem BakanCeci n’est pas une exposition