Genel

İnsan Çiftliği

Hayvanların ve doğanın insanlar için ve kapitalizm sayesinde insanların da yine daha büyük insanlar için sistem ya da zorbalık aracılığıyla kullanıldığı dünyada, insanların faydalanmadığı nimet alanı pek kalmamış sayılırdı. Hep daha fazlasına ve iyisine ihtiyaç duyan kesim kana ve eziyete alışkındı. İnsanlar, her şeyin kendisi adına yaratılmış olduğu düşüncesine, yaradanın fikrini almamalarına rağmen nedense pek bir derinden bağlıydılar.

İşçiler, kendilerini işçilerden üst bir konumda sınıflandıran beyaz yakalılar gibi gruplar dünya sisteminin hala işine yarıyordu. Ancak öylesine geri kalmış ülkeler vardı ki, bu ülkelerin içinde yaşayan insanlar adeta gereksiz varlıklardı.

Böylece geri kalmış ülkelerin başkanlarıyla anlaşılarak, açlıkla, susuzlukla, soğukla, acıyla boğuşan insanlarında da etinden, sütünden, gözünden, teninden, derisinden faydalanılmaya karar verildi.

Gelişmiş ülkelerin ileri gelen ticaret ve bilim adamları doğayı ve hayvanı nasıl insanın hizmetinde kullanıyorsa, bu insanları da kullanmaya karar verdiler. Böylece geri kalmış ülkelerin açlıktan nefesi kokan insanları paylaşılmaya başlandı. Bu insanların hangi alanlarda kullanıldıkları ise kapitalizm meşalesini ellerinde tutan özel kesimlere gönderilen tanıtım broşürlerinde ortaya çıktı.

Özel bir restoranın şefine ulaşan mesajda şöyle yazıyordu:

“Vezir parmağı, hanımeli ve imam bayıldı sofranıza tam anlamıyla geldi! 24 ayarlı altın kekin ya da kobe bifteğinin modası çoktan geçmedi mi? Müşterilerinizin elit damak tatlarına yamyamlığı tattırma fırsatı verin! İnsan kulağı, ciğeri, dalağı ile çok özel tarifler sizleri ve müşterilerinizi bekliyor!

Dünyanın sayılı av kulüplerinden birinin başkanına giden broşürde ise şunlar yazıyordu:

“Vahşi yaşam tükendi tükeniyor. Bugün dünyada yalnızca 3 panda, 10 ayı, 40 aslan kaldı. Filler, ceylanlar tıpkı dinazorlar gibi tarihe karıştı. Kelebek avlamak hoşunuza gitmez diye düşündük ve biz size yeni bir av alanı yarattık. Yetişkiniyle yavrusuyla artık insan avlayabilirsiniz. Afrika’ya gelin, size özel insan safarilerinde gerçek insan avlayın, has kanın büyüsüne vampir edasıyla kapılın!”

Dünyanın en pahalı kozmetik ürünlerini ve kürklerini satan şirketleden alışveriş yapanlara giden reklamda ise şunlar yazılıydı:

“Narin ve eşsiz cildinizin soğukta ve güneşte daha fazla yıpranmaması için size özel ciltlikler yarattık. Gerçek insanların kullanılarak yapıldığı derileri dışarı çıkarken takın, eşsiz cildinizi güneş ışınlarına maruz bırakmayın. “Dünyadaki hayvanlar bitti, kürk giyemeyeceğiz” diye de üzülmeyin. Tavşan, kaplan kürkünden güzelini bulduk. Elli insan derisinin birleşiminden yaratılan yeni insan kürkleri size şeffaf bir güzellik katacak.”

Özel ciltlikler, deri kürkler, insan avı ve eti öylesine bir rağbet gördü ki geri kalmış ülkelerin bağışıklık sistemi açlıktan çökmüş insanlarının sayısı bir yıl içinde azalmaya başladı. Durum böyle olunca, hemen insan çiftlikleri açıldı ve seri üretime başlandı.

Kardelen Uysal

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu