Dünya Müzikleri

Nessi Gomes – All Related

Manş Denizi’nde bulunan, İngiltere’ye bağlı Kanal adalarından Guernsey’de Portekizli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen İngiliz şarkıcı – söz yazarı Nessi Gomes, kökenini aldığı her iki taraftan da etkilenerek geleneksel, duygusal Fado halk müziğinin özünü İngiliz çağdaş ilhamlarıyla harmanlıyor.

Hayatın zorlukları ile başa çıkmanın yolunu müzikte ve şarkı söylemekte buldu. Genç yaşta, sesini kullanarak sıkıntıları ve konuşulmayan hisleri dönüştürebildiğini keşfetti ve git gide sesle ifadenin iyileştirici, şifa veren gücüne daha da derinden bağlandı. Nessi’nin yaratıcı dönüm noktası ise, Kosta Rika’da bulunan PachaMama topluluğuna katılmasıdır. O dönemde içinde bulunduğu doğa, Nessi’nin müziğe, terapiye ve kendini iyileştirme kavramına olan yaklaşımını yeniden şekillendirip daha da derinleştirdi.

2016’nın Ekim ayında çıkardığı “Diamonds & Demons” albümüyle Gomes, Birleşik Krallık’ta En İyi Bağımsız Kadın Sanatçı 2016 ödülüne layık görüldü.

Nessi’nin şarkılarının en çok dinlendiği şehirler arasında İstanbul da var.

All Related ise en sevilen şarkılarından, özellikle uyku problemi yaşayanlar her gece birkaç doz alabilirler:)

Şarkının Türkçe sözleri alt yazı olarak verilen YouTube videoları da var ancak biz, bu canlı versiyonu paylaşmak istedik sizlerle.

İyi dinlemeler

Dünyalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu